Advert Advert

Emniyet Müdürü Alper: "Dolandırıcılar Radarımızda" - Videolu Haber

Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, sosyal medyayı dolandırıcılık ve terör konularından dolayı sürekli takip ettiklerini bildirdi.

Emniyet Müdürü Alper:

Alper, yaptığı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin, nöbetleşe olarak sosyal medyayı takip ettiklerini dile getirdi.

 Bilişimin günümüzde çok etkili  bir propaganda aracı olduğuna dikkat çeken Alper, "Suç işleme aracı olarak da karşımıza çıkıyor. Biz bunu sosyal medya dediğimiz ortamda hem bazı terör örgütlerini orada paylaşımda bulunuyorlar yine Türkiye Cumhuriyetinin Devletinin bölünmez bütünlüğüne, devlet büyüklerimize karşı hakarete varan ifadeler kullanılıyor. Sosyal medyada biz her iki anlamda da sosyal medyayı   Siber Suçlar Şube Müdürlüğümüz aracılığıyla takip ediyoruz" dedi.

- DOLANDIRICILAR RADARIMIZDA

Dolandırıcılarla ilgili de yoğun çalışmalarının olduğunu dile getiren Alper, şöyle devam etti:

"Yine bunun yanı sıra bilişim dolandırıcılığı dediğimiz insanların banka hesaplarıyla veya diğer internet üzerinden yaptıkları harcamalarla diğer hususlarla ilgili yapmış oldukları dolandırıcılık gibi konularda arkadaşlarımız  sürekli sanal devriye nöbeti tutmak suretiyle  bu konularda vakıf olmaya çalışıyorlar.  Bu anlamda Adıyaman ilimizde de geçtiğimiz hafta içerisinde telefon dolandırıcılığı marifetiyle vatandaşımızın paralarını kendisine geçiren bir şahısı aldık. Bilişim suçları sadece sanal ortamda değil bu bilişim suçlarını biz kişilerin telefon dolandırıcılığı dediğimiz şekilde kendilerini Savcı, Hakim, Polis gibi tanıtarak insanları korkutmak suretiyle bankada olan paralarını veya altınlarını çalan şahısları da biliyoruz. Bunu sosyal medyadan da herkes takip ediyordu. Geçtiğimiz hafta içerisinde Adıyaman ilimizde de telefon dolandırıcılığı marifetiyle bir vatandaşımızın paralarını gasp eden şahısı, görevlilerimiz yakalayarak adli mevkilere teslim etmişlerdir"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi