Advert Advert

Besni Devlet Hastanesinde Yangın Tatbikatı Yapıldı

Adıyaman İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Besni İlçe Devlet Hastanesi’nde Yangına Müdahale - Söndürme ve Doğal Afet Acil Durum Tahliye tatbikatı yapıldı.

Besni Devlet Hastanesinde Yangın Tatbikatı Yapıldı

Her türlü yangın faciasına karşı gerekli önlemlerin alındığından emin olmak için düzenlenen tatbikata, Besni Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve UMKE Ekipleri de destek verdi.

Eş zamanlı düzenlenen uygulamalarda personelin binadan tahliyesi, yatan hastaların tahliyesi, çeşitli kurtarma teknikleri ile alt ve üst katlarda mahsur kalanların kurtarılması, yangın söndürme teknikleri uygulamalı olarak gösterildi.
Tatbikat sonrası konuşan Besni Devlet Hastanesi Sivil Savunma Uzmanı Vakkas Öztürk, “Besni İlçe Devlet Hastanemizde kurumca yılda bir sefer rutin olarak yapmamız gereken Yangın önleme söndürme, Depremden kurtarma ve Doğal Afet Acil Durum Tahliye Tatbikatını yapmış bulunmaktayız. Bu bir tatbikat senaryosudur. Gerçeğinin yaşanmaması dileğiyle; Yangınlara, Depreme ve Doğal Afetlere karşı her zaman toplum, kurum ve fert olarak hazırlıklı olmalıyız. Yangınlarda, Deprem ve Afetlerde; halkın, hastaların ve personelin can ve mal kaybının asgariye indirilmesi amaçlanması ve çaba gösterilmesi gerekmektedir. Bu gün Hastanemizde yapılan Yangın ve Deprem Tatbikatı uygulamalı, eğitici, bilinçlendirici, faydalı,  sorunsuz ve çok başarılı geçmiştir. Bu tür olayların gerçek olmamasını ve böyle yangınların, Depremlerin ve Doğal Afetlerin yaşanmamasını diliyoruz” dedi.
Daha sonra konuşan Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Helli ise “Öncelikle tatbikatımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür doğal afetlerin yaşanmamasını temenni ediyorum. Besni Devlet Hastanesi olarak sadece sağlıkta değil bu tür doğal afetlerde de ne kadar hazırlıklı olduğumuzu göstermek için yapılmış bir tatbikattır bu. Rutin bir işlemin dışına çıkmaya çalıştık. Verimli olacağını düşünüyorum. Tekrardan tüm katılımcı arkadaşlarımıza ve tatbikatta emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi