Advert

Gölbaşı'nda Çiçeklendirme Çalışması

Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçenin muhtelif yerlerine dikilen oya ağaçları çiçeklerini açarak ilçeye farklı bir güzellik kattı.

Gölbaşı'nda Çiçeklendirme Çalışması

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, yaptığı açıklamada, yaz güzeli olarak da adlandırılan oya ağaçlarının çiçek açtığında tüm dikkatleri üzerine çektiğini belirterek, ilçeye de farklı bir güzellik kattığını söyledi.
 Başkan Özdemir, ilçenin tüm refüjlerinde ve parklarında oya ağaçlarının görülebileceğini ifade ederek, park ve bahçeler müdürlüğüne çalışmalarından dolayı da teşekkür etti. 
Park ve Bahçeler Müdürü Bülent Yalçın ise oya ağacı hakkında verdiği bilgide, “Oya ağacı (Lagerstroemia indica), Temmuz ayında pembe, beyaz, mor ve tonlarında çiçek açan ve uzun süre çiçekli kalan, yaprakları sonbaharda kırmızı-turuncu renge dönen, kışın dökülen yapraklarının ardından ortaya çıkan muhteşem gövdesiyle adeta bir heykeli anımsatan, Uzakdoğu- Çin orijinli bir süs bitkisidir. Ilıman iklimin koşullarını seven Oya ağacı sert kış şartlarına karşı da toleranslıdır. Sonbaharda aşırı sulama, derin budama ve gübrelemeden kaçınarak zayıf ve dayanıksız yeni sürgünlerin oluşmasını önler ve böylece bu zayıf sürgünlerin soğuk kış şartlarında donmasını engellemiş olursunuz.” dedi.  

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”