Advert Advert

Hastalar Palyatif Bakım Desteği ile Moral Buluyorlar

Sağlık durumu ağır hastaların son dönemlerini rahat geçirmelerini sağlamak ve yakınlarına destek olmak amacıyla açılan “Palyatif Bakım Üniteleri” ile en zor durumdaki hastalar ve yakınları moral buluyor.

Hastalar Palyatif Bakım Desteği ile Moral Buluyorlar

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Kâhta Devlet Hastanesi bünyesinde 2016 yılında hizmet vermeye başlayan Palyatif Bakım Ünitesi, vatandaşlardan tam not alıyor. Sağlık durumu ağır olan, kanserin son evrelerini yaşayan hastaların son dönemlerini huzur içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla kurulan ünite, hasta yakınlarına da büyük destek oluyor.
Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, hastaların yaşam kalitesinin artırılmasının amaçlandığı palyatif bakım hizmetleriyle ilgili bilgi verdi.
Dost, “Palyatif Bakım Ünitesi, sağlıkta dönüşümün en önemli projelerinden bir tanesidir. Nisan 2016 yılında hizmet vermeye başlayan 6 yatak kapasiteli ünitemizde 6 hemşire, 1 Tıbbi Sekreter, 1 Temizlik Personeli’nin yanı sıra her hastanın beslenmesini değerlendiren diyetisyen, hem hastaya hem de hasta yakınına psikolojik destek veren psikoloğumuz, fizyoterapist ve sosyal hizmet uzmanımız ile din görevlilerimiz var"dedi.
Amaçlarının yaşam kalitesini artırmak olduğunu aktaran Dost, “Palyatif bakımdaki amacımız, hastalarımızın ev ortamındaki gibi bakımlarını sağlamak, yaşamlarının son dönemlerini rahat bir şekilde geçirebilmelerine olanak tanımak ve gerekli ihtiyaçlarını gidermektedir. Gerek hastalar, gerekse yakınları verdiğimiz hizmetten çok memnunlar.” diye konuştu.
Hasta yakını Abdulkadir Özçiçek ise, “Hem annemin hemde benim moralim düzeldi. Yapılan tedavi ile birlikte manevi destek de alıyoruz. Burada bir aile ortamının oluştuğunu görüyoruz. Tüm ihtiyaçlarımız fazlasıyla karşılanıyor. Bize bu imkânları sağladıklarından dolayı hastane yönetimine teşekkür ediyorum. Allah devletimizden ve buradaki personelden razı olsun.” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi