Gençlik Merkezi ve Olimpik Yüzme havuzu 2018’de Hizmete Girecek

Besni ilçesinde Gençlik Merkezi ve Olimpik Yüzme havuzu 2018’de hizmete gireceği bildirildi.

Gençlik Merkezi ve Olimpik Yüzme havuzu 2018’de Hizmete Girecek

Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, hedef koydukları Gençlik Merkezini 2018 yılı sonunda hizmete sunmayı planladıklarını söyleyerek, proje içerisine dahil ettikleri yarı olimpik yüzme havuzunu da yapacaklarını bildirdi.

Yaklaşık 3 yıldır uğraştıkları bir proje olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yaklaşık üç buçuk yıldır Besni’ye yarı Olimpik sosyal içeriği de içerisinde bulunan yüzme havuzunun yapımı konuşuluyordu. Yaklaşık 3 yıl önce bir engele takıldı, konu saptırıldı. Ama biz konunun takibini ve mücadelesini etmek suretiyle Yenikent'te Küstüm Düğün Salonu'nun yanında Gençlik Merkezi, tenis kortu ve basket sahasının yapımı yaklaşık 5 buçuk dönüm bir alana kapsadı. Belediye ve hazine ortaklığı bu bahsettiğimiz adada toplam 12 dönüm civarında yerimiz var, altı buçuk dönüm civardaki yeri de biz havuz yapılması suretiyle rezerv alanı olarak yerleşkeyekoydurmuştuk. Ramazan ayının son günlerinde Meclis Başkan Vekili Ahmet Aydın Beyin bakan beyle görüşmesi doğrultusunda havuzun maliyetinin yüzde 50’sini Besni Belediyesi bütçesinden, yüzde 50’sinin de bakanlık bütçesinden sağlanması karşılığında biz söz almıştık. O doğrultuda da gerek il müdürlüğümüz gerek başka ilçelerde ve illerde yapılan havuz projelerini örnek alaraktan proje çalışmalarını yürüttük.Teklifimizi biraz dahareel anlamda ortaya koyduk ve yaptık. Biz 2017 yılında bu havuzun yapım ihalesine başlamış olacağız, 2018’i beklemeyeceğiz.İnşallah iyi ümidimiz 2017 yılında havuzun maliyetinin yüzde 50’sini biz yapıp hızlı bir şekilde tamamlayarak 2018’de de Gençlik ve Spor Bakanlığının bütçesinden kalanını tamamlattırarak 2018 yılında ümidimiz ve duamız yarı olimpik yüzme havuzunu, içerisinde çocuk havuzu tribünü, saunası ve fitness salonu şeklindeki spor etkinliklerinin içinde bulunduğu insanların sadece yüzmek değil aynı zamanda sporla ilgili ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yönü de olan bir tesis yapacağız"

- BAKANLA GÖRÜŞTÜK

Gençlik ve Spor Bakanı ile görüştüklerini anlatan Ötürk, "Geçen hafta itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tesisler daire başkanımızla görüştük, müracaatımız üzerinden projeyi hemen netleştirip protokol yapmak suretiyle inşallah dokuzuncu ayda ihalesini yapmış olacağız. Hızlı bir şekilde de inşaatını başlatıp 2018’in sonuna doğru yüzme havuzumuzu faaliyete geçirmiş olacağız. Yaklaşık 4 milyon TL civarında tahmin ettiğimiz bir maliyet ama Besni’nin, halkımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın ciddi bir ihtiyacı, hem yüzmeyi öğretmek anlamında hem de günlük çok aktif bir şekilde kullanaraktan halkımızın istifadesine sunacağız. Besni halkı hizmetin en güzeline layık. Söz verdiğimiz, hedef koyduğumuz birçok projeyi gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışmaktayız” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü