Advert Advert

TBMM Başkanvekili Aydın, Çocuklarla Bisiklet Turuna Katıldı - Videolu Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın, yaz kuran kursu sportif etkinlikler kapsamında öğrenciler için düzenlenen bisiklet turuna katıldı.

TBMM Başkanvekili Aydın, Çocuklarla Bisiklet Turuna Katıldı - Videolu Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan protokol kapsamında yaz kuran kursu sportif etkinlikler kapsamında bisiklet turu düzenlendi.
Adıyaman Valiliği önünde düzenlenen bisiklet turuna TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Vali Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü,Halk Sağlığı Müdürü  Dr.H.Mustafa Kutlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ile 200 kurun kursu öğrencisi katıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, burada yaptığı açıklamada, "Kuran kursları arasında bisiklet turnuvası bu bir yarışma değil, bu bir turnuva. Çocuklarımızla, gençlerimizle bizde bu heyecana katılalım istedik. Burada  bu Pazar sabahında Adıyaman'da hafif ılık bir havayla birlikte güzel bir coşku var, güzel bir heyecan var. Ben bu organizasyonda emeği geçenlere, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze, Kur'an kurslarımıza, Müftülüğümüze gerçekten teşekkür ediyorum, gençlerimize, çocuklarımıza teşekkür ediyorum"dedi.

- BU ETKNLİKLER BİRLİKTELİK İÇİN ÖNEMLİ

Bu etkinliklerin birliktelik için önemli olduğuna işaret eden Aydın, "İşte bu, muhabbeti, kucaklaşmayı, birliği, beraberliği sağlayan bu tür turnuvalar, bu tür etkinlikler hem şehrimiz açısından hemde ülkemiz açısından son derece önemli. Burada bir yarış olmadan da nasıl birlikte güzel oyunlar sergileyebiliyoruz, nasıl birlikte bir araya gelebiliyoruz, bu anlamda da çok çok önemli. Kardeşliğin, coşkunun doruğa ulaştığı anlardır, ben bu vesileyle sayın valim başta olmak üzere emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Vali Nurullah Naci Kalkancı ise "Bu yarışma olmadan, trafik kurallarına uyarak, güzel bir etkinlik olmasını diliyorum. Tüm arkadaşlara parkuru bitirmelerini diliyorum. Bundan sonrada bu tür etkinlikler devam edecek" şeklinde konuştu. 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş de şöyle konuştu:

"Gençlik Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol neticesinde okulların tatil olmasıyla beraber Kur'an kurslarına giden çocuklarımızın sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler içerisinde yer alması, imzalanan protokol gereği bizde devam eden yaz sporları okul bünyesinde bir diğer etkinliğimiz olan bisiklet etkinliğine ilimizdeki merkez camilerimizdeki Kur'an kurslarına ve hafızlık eğitimi alan çocuklarımızın bisiklet etkinliğine davet ettik. Dolayısıyla bütün Kur'an kursu ve camilerimizdeki çocuklarımız hem Kur'an-ı kerim eğitimi alırken, aynı zamanda Sosyal, Sportif ve Kültürel faaliyetlerle onları desteklememiz gerek. Eğitime olan katkılarımız gerek Sosyal Sportif yönlerini geliştirmesi konusunda daha etkin organizasyon amacıyla bu etkinliği düzenlemiş bulunmaktayız. Tabi taktir edersiniz ki; eğitimsiz spor, sporsuz eğitim olmaz düşüncesiyle çocuklarımızın almış olduğu eğitime sportif anlamda da katkıda bulunmak amacıyla bu organizasyonlarımız devam etmektedir."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi