Advert

Çocuk Hastalıkları Servisi Çocuklara Sevdiriliyor

Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Kâhta Devlet Hastanesi’nin Çocuk Hastalıkları Servisi resimlerle renklendirildi.

Çocuk Hastalıkları Servisi Çocuklara Sevdiriliyor

Çocuk Hastalıkları Servisinin psikolojik ve ruhsal açıdan iyi bir hale gelmesi için Kâhta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost’un öncülük ettiği boyama çalışması Otelcilik Hizmetleri Sorumlusu Fatma Uysal tarafından yürütüldü.
Resim Öğretmeni Derviş Karabulut ve Ekibi tarafından servisin koridor duvarları ve hasta odaları çizgi film karakterleri ve çocukların hayal dünyasına hitap eden figürlerle boyandı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kâhta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Yaklaşık bir hafta önce başlatmış olduğumuz resimlendirme çalışması ile servisimiz renklendi. Çocuklarımızın sevdiği çizgi film karakterlerinin hasta odası duvarlarına ve koridorlara çizilmesiyle, hastanemizde tedavi olmak için yatan çocuklarımızın ağrı ve acılarının bir nebze bile olsa, en aza indirilmesini hedefledik. Resimlendirme çalışmalarına hastane çalışanlarımızın da katılması ile etkinlik daha renkli hale geldi. Çocuk hastalarımız ve ailelerinden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Görüyorum ki çocuklarımız taburcu olduktan sonra anneleriyle fotoğraf çekiniyor. Bu da bizleri çok mutlu etti.” ifadeleri kullandı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Belediyespor Türkiye Kupasına İyi Başladı
Adıyaman Belediyespor Türkiye Kupasına İyi Başladı
Esentepe TOKİ Parkında Düzenleme Çalışması
Esentepe TOKİ Parkında Düzenleme Çalışması