Advert Advert

Adıyaman'da Çiçeklere Kadın Eli Değiyor

Adıyaman Belediyesi tarafından İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) işe alınan 198 kadın kentin çevresini çiçeklerle donatıyor.

Adıyaman'da Çiçeklere Kadın Eli Değiyor

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Adıyaman Belediyesi'nde işe başlayan 198 kadın Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan orta refüjleri çiçeklerle donatıyor.
Sabah erken saatlerinde kentin farklı bölgelerine gelen kadınlar belediye tarafından getirilen çimçeklerin dikimini yaparak, köklerindeki otları temizliyor.
Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 5 aydır çalışan Fatma Tak, bu şekilde eve katkı sağladıklarını ve Adıyaman'ı çiçeklerle süslediklerini, Adıyaman'ın güzel olduğunu, kadın eli değmesiyle daha güzel olacağını belirtti.
Meltem Arık ise şunları söyledi:
"Adıyaman'ımızın daha güzel olması için elimizden geleni yapıyoruz. Gelip bu otları yoluyoruz. Adıyaman zaten gelişmiş İŞKUR'dan girdik eve katkımız olsun diye çünkü yetiştiremiyoruz kiracıyız mecbur çalışmak zorundayız çalışıyoruz. Çiçeklerle uğraşmak çok güzel bir duygu yapıyoruz uğraşıyoruz zamanda geçiyor katkıda geliyor. Çevredeki tepkiler güzel en azından Adıyaman güzelleşiyor."
Şehriban Titiz ise " Bu işten çok memnun olduk. Kızım evlenecek onun çeyiz parasını çıkartıyorum Allah razı olsun bu imkanı bize tanıdılar. Uzatmalarını istiyorlar. Bu bir iştir anlımızın teriyle kazanıyoruz. Allah razı olsun"dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi