Besni Devlet Hastanesinde Taşıma Oksijen Dönemi Bitti

Adıyaman İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Besni Devlet Hastanesine Genel Sekreterlik tarafından kazandırılan oksijen sistem sayesinde bundan sonra tıbbi oksijen gazı yerinde üretilecek.

Besni Devlet Hastanesinde Taşıma Oksijen Dönemi Bitti

Besni  Devlet Hastanesinin tıbbi oksijen gazı ihtiyacını karşılamak için 7 günde bir dolum için oksijen tüplerini çevre illere göndermek zorunda kalıyordu.

Personelinin zor şartlar altında hastanenin ihtiyacı olan oksijeni 7 günde bir nakliyatının sağlanması hem güçlükle yapılmakta hem maliyeti yüksek olmakta hem de yaşanacak herhangi bir aksaklık durumunda  hastanenin oksijensiz kalma riskini de beraberinde getirmekteydi.
Besni Devlet Hastanesinin Başhekimi Op.Dr. Ali Helli,konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hastanemizde kurulan Oksijen Üretim ve Depolama sistemi sayesinde Devlet Hastanemizde tıbbi gazın tedarik sıkıntısının giderildiğini açıkladı. Kurulan sistem ile Hastanenin tıbbi oksijen gazı ihtiyacının yerinde üretilerek depolanacağını ve sisteme verilerek hastalarımıza ulaştırılacağını ifade etti. Sistem, atmosferdeki havayı ve mevcut ortamdaki oksijeni alıyor. Yüzde 20’lik oksijeni alıp yoğunlaştırıyor. Sistem sayesinde oksijen üretimi  sağlanarak medikal sistemlere otomatik olarak aktarılmaktadır. Düşük bakım maliyeti olan sistemin kurulmuş olmasının en önemli avantajı da Devlet Hastanesinin oksijensiz kalma ihtimali ortadan kaldırmış olmasıdır. Sözlerine şöyle devam eden Başhekim Helli;  Adıyaman İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından ilçemize kazandırılan oksijen üretim sistemi ile hastanemiz oksijen gazı tüpleri için harcanan taşıma bedeli ve personelden tasarruf edilmiş, hem de taşıma sırasında oluşabilecek kaza riski ortadan kaldırılmış oldu. Hastanemize bu konuda destek sağlayan Genel Sekreterimiz Erdoğan Öz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi