Advert Advert

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş: "Su Kesintisi Mazeretlerle Ötelenecek Bir Durum Değil"

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Adıyaman'da su kesintilerinin sıklaşmakta ve bunun vatandaşları haklı olarak sıkıntıya soktuğunu söyledi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş:

Çavuş, yaptığı açıklamada, Adıyaman'da su kesintilerinin artık çeşitli mazeretler ve bakım ile ötelenecek bir durumun çok ötesine geçtiğine bildirdi. 

Geçmişteki 50 yılın uygulaması ve yağmura bağlı yağış azlığı ile sıkıntının has safhaya çıktığını belirten Çavuş, "Buna birde vatandaşın özelikle suyun  geliş istikametinde boruyu delmek sureti ile su alması eklenince, artı yıllardır debisi suyu iyi hesaplanmadan günü kurtarmak adına yapılan anlaşmalarla yazın suyun az verilmesi sebebi eklenince, birde bu günleri öngörmeyen belediyecilik anlayışı bize bu sıkıntıları yaşamamıza sebep olmaktadır."dedi.

- ÖNCELİK GÜRLEVİK SUYU

Çözümün öncelikle Gürlevik hatının yenilenmesi olduğunu aktaran Çavuş, şöyle devam etti:

"Kuyu çalışması yapılması, ayrıca kaynağından olmakla beraber baraj oluşturulması şeklinde verimin kıştan yaza ihtiyaca göre belirlenerek uzun vadeli çözüm üretmekten başlamalıyız. Vatandaş ta artık geçmişten kalan içme suyunu bahçe sulamaya, kapıda araba yıkamaya, damda halı yıkamaya, dükkan önü sulama gibi suyu hoyratça kulanma huyundan vazgeçmelidir. Belediye bu manada önceliğini Adıyaman'ın su sıkıntısını gidermeye, alt yapısına vermelidir, artık bu sorun ötelenmeyecek kadar acildir, elzemdir. Çünkü 3 tarafı su ile çevrili Fırat'ın dibindeki Adıyaman'da su sıkıntısı çokta mantıklı gelmiyor. Ayrıca Belediyemiz kendini aşıyorsa, hükümetten de destek alarak çözüm bulmak zorundadır. Aksi durumda olası bulaşıcı hastalık riski ve buna benzer sıkıntılar hepimizi ilgilendiren sıkıntılarıdır. Bizde kamuoyu adına bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret