Advert Advert

Ekinözü İçmeleri Şifa Dağıtıyor - Videolu Haber

Kahramanmaraş’a bağlı Ekinözü doğal yapısıyla şifalı suyuyla ve çamurlu gölüyle ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ekinözü İçmeleri Şifa Dağıtıyor - Videolu Haber

Kahramanmaraş’a bağlı Ekinözü doğal yapısıyla şifalı suyuyla ve çamurlu gölüyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Bölgenin incisi konumunda olan Ekinözü Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun yanı sıra Fransa, Almanya gibi Avrupa ülkelerinden de misafirlerini konuk ediyor. Coğrafi konumu bakımında dağlık alan içerisinde bulunan Ekinözü maki örtüsüyle, serin havasıyla görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. İlçe halkı misafirlerini doğal yapıya uyum içerisinde ektikleri doğal sebze, meyve ve gıda ürünleriyle sağlıklı bir yaşam sunmalarına imkan sağlıyor. Ekinözü ayrıca balıyla da isminden söz ettiriyor. Ekinözün'de konaklayan vatandaşlar, bu doğal mekan da sabahları ayrıca şifalı su ve çamur ile hastalıklarına şifa bulduklarını belirtiyorlar. Ekinözü Belediyesi  ve ilçe halkı da misafirlerini ağırlamak için tüm imkanları seferber ediyor. Konaklama konusunda pansiyonların yer aldığı Ekinözü, gün geçtikçe gelişim sağlıyor. Doğal ortamını her bakıma koruyan Ekinözü Belediyesi, hizmetlerini vatandaşın ayağına getirerek yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret etmesine olanak sağlamış bulunuyor.
Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Ekinözü’nü sosyal, sportif ve ekonomik anlamda ellerinden gelen çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Çeleğen, “2014 yılında bize bu görev nasip olduktan sonra bizim seçim vaatlerimiz vardı.  Bizim 21 mahalle 77 mezramız var.  12 bin 700 nüfusumuz var. Ekinözü’nün gözbebeği içmeleri var. Şifalı sular, maden suları içmelerimiz de hızlı bir şekilde her konuda bir değişim dönüşüm olması için parkları, dükkanları ile otelleriyle ilgili çok büyük çalışma yaptık.  İlçemiz de sıcak asfalt çalışması yaptık. Satir kaplama yaptık. Gençlik yıllarımda spora çok meraklıydım. Biz göreve geldikten sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal beyin sayesinde bir adet futbol sahası bin kişilik futbol sahası kazandırdık. Ekinözü için ne gerekiyorsa yaptık. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz yukarı içmeye park yaptı. Bizim burada bir düğün salonu projesi bitti. 75 dönüm eğik denilen bir mevkiinde mesire alanımız var. inşallah bunları hayata geçireceğiz. Yollarımız da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz çalışması var. Biz içmelerimizin maden suyu ile ilgili ruhsatlandırma çalışması yapıyoruz. Bizim halkımızın gönlünde yatan Ekinözü içmelerimiz de termal sıcak su var mı yok mu diye biz bu konuda araştırma yapıyoruz. Ekinözü ilçemiz de sosyal ve sportif anlamda ekonomik anlamda nereye gitsek ne yapsak elimizden geleni yapıyoruz. inşallah 2018 ekimine kadar da bu çalışmaları tamamlayacağız” dedi.

- BİRÇOK YERDEN TURİST GELİYOR

İçmelerde Haziran, Temmuz, Ağustosta Türkiye’nin bir çok yerinden yerli turist geldiğini anlatan Çeleğen, "Özellikle Güneydoğu’dan misafirlerimiz geliyor. İçmelerimizde herkese uygun bir şekilde otel, pansiyon var. Biz içmelerimizde otel eksikliğini hissediyoruz. Biz bunları Gaziantep, Kahramanmaraşlı iş adamlarımıza söylüyoruz. Belediyecilikte her yapılan işin bir ekonomik bedeli vardır. Bize illere gelen para gibi çok yüklü bir para gelmiyor ama büyükşehir belediye başkanımız milletvekillerimizle ilçemize elimizden geleni yapıyoruz. İçmelerimizde herkese uygun otel pansiyon bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

- ESNAFLARIMIZLA SÜREKLİ TOPLANTI YAPIYORUZ

Esnaflarla sürekli toplantı yaptıklarını dile getiren Çeleğen, şöyle devam etti:

"Esnaflarımız ile her yıl bir toplantı yapıyoruz. Hem kendi talepleri ile ilgili hem de dışarıdan gelen müşterilerimize davranış anlamında yüksek fiyat uygulamamak anlamında hijyenlik anlamında biz içme sezonu başlamadan önce toplantı yapıyoruz. bunlar bize taleplerini söylüyorlar Ekinözü içmeleri bizim için çok önemli Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Mersin’den, Konya’dan misafirlerimiz geliyor. Esnaflar ile diyalog içindeyiz. Esnaflara hijyenlik anlamında faiş fiyat uygulamamaları anlamında her konuda uyarıyoruz"

- HERŞEYİMİZ İNSAN ODAKLI

Tüm çalışmaları insan odaklı yaptıklarını belirten Çeleğen, "Zaten bizim Genel Merkez AK Parti programında Dünya Lideri sevgili Cumhurbaşkanımız zaman zaman bunu söylüyor. Bizim her şeyimiz insan odaklı insanımıza değer vererek gelen müşterilerimizin taleplerini karşılayarak ekonomik anlamda onları üzmeden keselerine uygun bir şekilde esnafımızla bunun gerekliliğini yapıyoruz. Bizim üç tane maden suyumuz var. Nüfus oranımız yazın 30 bine çıkıyor. Bizim telefonumuz 24 saat açık. Özellikle dışarıdan gelen misafirlerimiz esnaflarımız hem teşekkürlerini hem taleplerini bize rahatlıkla ulaştırıyorlar bizde ilgili birimlere söyleyerek bunları yerine getiriyoruz. Vatandaşın şikayeti memnuniyet ile karşılıyoruz. Anında talepleri yerine getiriyoruz. İnsanların yaşadığı yerlerde sosyal anlamda mutlaka ufak şikayetler olur. Bizde bunları değerlendiriyoruz. İnsanların kendi alanlarında bireysel ilişkilerinden dolayı turizm yerlerinde bu olur. Biz dahi antalya’ya gittiğimizde çok lüks otele gidiyoruz. Oradaki resepsiyondaki memur dahi oradaki görevli bile bazen sizin istediğiniz performanslı bir cevabı alamıyorsun. Bu tür şeyleri normal karşılamak lazım" dedi.

- İŞADAMLARINA ÇAĞRI

İşadamlarına da çağrıda bulunan Çeleğen, şunları kaydetti:

"Bizim en çok arzu ettiğimiz Elbistanlı, Gaziantepli Türkiye’nin bir çok yerindeki iş adamlarımıza buradan sesleniyoruz. Kırkgöz mesire alanındayız. Ağustos da Türkiye’nin bir çok yeri sıcaktan kavrulurken burası doğa harikası bir yer. Biz özellikle dışarıdan gelecek olan müteşşebisleri arzu ediyoruz. Talep de bulundukları an arsa konusunda her konuda mutlaka yardımcı olurum. Bizim içmelerin maden suları çok şifalı mide rahatsızlığı böbrek taşlarına sindirim sistemine iyidir. Bizim gönlümüzden geçen bir müteşşebis gelse dese ki ben bu içmelere bir hamam yapacağım dese biz yerde gösteririz. Belediye imkanlarım kısıtlı orta içmede bizim polayıt çamurumuz var. Biz bunu atom enerjisine gönderdik. Özellikle buradan hanımlara sesleniyorum. Cilde sürüldüğü zaman çilde ki bütün pürüzleri gideriyor.  Ekzamaya eldeki kaşıntıları orta içmede çamur banyosu biz inşallah orayı da kamulaştırıp kültür ve turizm bakanlığından güzel bir tesis yaptırmayı düşünüyoruz"

- HİZMET ÖNEMLİ

Halka hizmetin önemli olduğuna işaret eden Çeleğen, "Halka hizmet hakka hizmettir, belediyecilikte belediye başkanın gönlünde çok fazla hizmet vardır. Belen yolunda milletvekillerimizin gayretiyle iyileştirme yapılıyor ama inşallah orası zaten bir tünel ile her türlü etüt projesi bitti, baharda yada 2018 yılında tünel ile yapılacak. Bizim iki yıllık meslek yüksek okulu talebimiz var. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız grup yollarımızı yapacak. Şuan Cela deresi isminde bir yer var. Aşağı içme bitimine kadar. Biz devlet su işleri ile görüştük. 12 trilyonluk bir yatırım. Bizim Ekinözü boruları vardı. GASKİ ihale ederek yenileme çalışması yapacak. Su şebekesi ve depolarımız yenilenecek. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 3 trilyonluk taziye evi yapıyor. Nikah salonumuz hazır hale geliyor. Belediyespor Kulübü sosyal tesisimiz var. Ekinözü için her şeyi mutlaka yapacağız. Eğik denilen mevkiimiz 75 dönüm çok güzel mesire alanı çizdirdik içinde her şey var. Proje Tarım Bakanlığında bekliyor onaylandığında hayata geçireceğiz. Kültür merkezi, düğün salonu, kapalı spor salonu talebimiz var. Kadın Yaşam Merkezi, Spor TOTO’dan 4 halı saha aldım gençlerimiz için. Mahallelerimize halı saha yaptırıyoruz. Ekinözü merkezi şuanda 4 park projemiz var. yukarı içme ve orta içmede bulvar çalışmamız var. Orta içmede park çalışmamız var. Kabak tepe mahallesinde şuanda bir dozer aldım. Orada bir aydır dozer çalışıyor. Vatandaşımızın her konuda taleplerini karşılıyoruz. Bütün Türkiye’nin 81 vilayetine sevgili milletimize buradan sevgiler saygılar sunuyorum. Kahramanmaraş Ekinözü ilçesi bir doğa harikası turizm cenneti . Bizim salovan dağında ters lalemiz var. Bizim kırmızı gölümüz var. doğa harikası içmelerimizin maden suları var. palorit çamurumuz var. Biz Ekinözü ilçemize bütün hemşerilerimizi davet ediyoruz. Özellikle Gaziantepli hemşerilerimizi tabi ki onlar buranın müdavinleri Ekinözü denildiğinde onlar iyi bilirler" diye konuştu.

- 2019 ÇOK ÖNEMLİ

2019 seçimlerinin önemli olduğunu vurgulayan Çeleğen, konuşmasına şöyle devam etti:

"2019 yılı bizim için çok önemli sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan söylediği gibi Türkiye’de bir sistem değişikliği oldu. Şuan da Cumhurbaşkanımız gurur ve kibir bırakın vatandaşın bütün sorunları ile ilgilenin ülkemizin birçok düşmanı var Avrupa’da inşallah 2019 yılında bütün gayretimizle yüzde 55’le Cumhurbaşkanımızı Başkan yapacağız. Bu necip millet gelir dağılımdan daha çok faydalanacak ülkemize Cumhurbaşkanımız çağ atlatacak. Ben herkese buradan sevgi saygılar sunuyorum"

- BEKLEDİĞİMİZDEN DAHA FAZLASI VAR

Fransa’dan  gelen Abdullah Bal ise “Ekinözü güzel bir yer. Beklediğimizden daha fazlası var. içmelere 2014 yılında gelmiştim. Değişiklik sadece biraz daha kalabalık eskiye göre. Çevre düzenlemesi eskiye göre daha iyi. Eskiye göre çok az bir değişme var. herkesin buraları gelip görmesini istiyorum. Bu içmelerde sağlık var. Biz buraya dinlenmeye geliyoruz. Hava serin buraları tercih ediyorum. Bizler şehir hayatından çok doğal yapısıyla güzel yerler arıyoruz. Biz mağazadan  koli koli içecekler alıyoruz. Burada her şey doğal. Ekinözü Belediye Başkanına teşekkür ederim" dedi.

- NEZİH BİR ORTAM VAR

Nezih bir ortamın olduğunu belirten vatandaşlardan Mustafa Yalçın ise “Burayı ziyaret amaçlı geldik. Ününü duyuyorduk daha önce ama ilk defa geldim. Gerçekten çok güzel bir nezih ortam var. içme sularımız mağaradan  geliyor  bu mağaraların kıymetini bilmeliyiz. Vatandaşları ziyaret ederim.  Güzel gezilmesi gereken yerler.”dedi.

- ÇOK İLERLEMİŞ

Öğretmen Hüseyin Aktaş ise “Ekinözü bundan 5- 6 sene önce güzel ilerleme olmuş. Gayet güzel bir yer. Suyunu arkadaşlara, dostlara, burayı görmek isteyenlere tavsiye ederim, gelip görsünler  Bu sayede verim elde ettik. Bir çok hastalığa şifa olduğu söyleniyor. Özellikle güneydoğudan gelen misafirler var. Çünkü onlar bizden daha önce tespit etmişlerdir. Yerli halk eskiye göre daha bir misafir perver.”dedi.

- KENDİNİZİ GÜVENDE HİSSEDİYORSUNUZ

Silopi’den gelen Yusuf Budak  da “Burada kendimizi güvende hissediyoruz. Çok güzel eskisine göre alanlar değişmiş. Güzel bir ilçe olmuş, gerçekten Belediye Başkanına teşekkür ederiz. İkinci kezdir geliyorum, ilk gelişimle şimdi arasında çok fark var. belediye çalışmaları var, Allah razı olsun, yeşilliği güzel, serinliği güzel, vatandaşa tavsiye ederim.”    

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi