Advert Advert

Menderes İlkokulu’ndan Büyük Başarı

Avrupa Birliği’nin desteklediği ve Türkiye Ulusal Ajans’ın rehberliğinde yürütülmekte olan Erasmus + 2017 yılı KA219 Okullar Arası Stratejik Ortaklıkları alanında Adıyaman genelinde kabul edilen üç projeden ikisinin Menderes İlkokulu’na ait .

Menderes İlkokulu’ndan Büyük Başarı

Erasmus Plus KA219 Okullar Arası Stratejik Ortaklıkları projeleri kapsamında üç adet proje başvurusu yaptı. Menderes İlkokulu bu projelerden Danimarka Koordinatörlüğündeki “BE CREATIVE WITH ERASMUS” adlı proje ile Macaristan koordinatörlüğündeki “(HOME) HELP OUR MOTHER EARTH” adlı iki proje kabul edildi.

Okul müdürü Orhan Polat, yaptığı açıklamada , başarılarından dolayı proje ekibini ve ekip başkanını taktir ettiğini belirtti.

Polat, bu projeler kapsamında okul öğretmenlerinin zaman zaman ortak ülkelerdeki okulları ziyaret ederek, bilgi birikim, deneyimlerini paylaşma imkanı bulacaklarını ifade etti.

 Ayrıca öğretmenlerin diğer ülkelerdeki okullarda uygulanmakta olan yeni metod ve teknikleri yerinde inceleme ve bu metodları okulda ve sınıflarda uygulama imkanı bulacaklarını kaydeden Polat, proje ortakları okulları belirli dönemlerde okulda ağırlayacaklarını ve bu vesile ile Adıyaman ve çevresini  tanıtma fırsatı bulacakları için büyük bir heyecan yaşadıklarını sözlerine ekledi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi