5 Yıldızlı Hayvan Bakım Merkezi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanları için yapılan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı, açılış için gün sayıyor. Yeniköy bölgesinde 128 dönüm alan üzerine yapılan projenin kaba ve ince inşaatı tamamlanırken, çevre düzenleme çalışmalarında ise sona gelindi.

5 Yıldızlı Hayvan Bakım Merkezi
Bu içerik 304 kez okundu.

5 yıldızlı hizmet kalitesini aratmayacak şekilde inşa edilen Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı’nın Türkiye’de örnek olması bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından merkez ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, çevre düzenleme çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğü belirterek, önümüzdeki haftalarda merkezin hizmete gireceği belirtildi.

-"5 MİLYON LİRAYI AŞAN BİR HİZMET"

Yeniköy mevkiinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan alınan 128 dönümlük alan üzerine geçtiğimiz yıl inşaat çalışmaları başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı’nın maliyeti 5 milyon lirayı aşıyor. 3.300 m2’ye yakın kapalı alanı bulunan merkezde 15 bin m2 peyzaj alanı, 7 bin m2 de sert zemin alanı düzenlendi. 

-"5 YILDIZLI HİZMET İMKÂNI"

Ameliyathaneleri, kafeteryası, idari bölümü, işçi binası, uyuz bakım merkezi, mekanik tesis odası, karantina, postoperatif, kedi yuvası gibi bölümleri bulunan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı’nda 5 yıldızlı hizmet kalitesinde imkânlar yer alıyor. 

Ormanlık alanların duvar ve tel örgüyle çevrildiği merkezde, sokak hayvanları; bir taraftan gerekli tedavi ve bakım hizmetleri yapılırken, bir taraftan da doğal ortamda yaşamlarını sürdürme imkânına kavuşacak.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş