Advert Advert

Dolandırıcılara Karşı Broşürlü Uyarı

Adıyaman Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri son günlerde artan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyarmak ve daha tedbirli olmaları için broşür dağıttı.

Dolandırıcılara Karşı Broşürlü Uyarı

Esnafları da sahte para ve bağışlar konusunda uyaran Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri hırsızlığa ve dolandırıcılara karşı, üzerinde uyarıcı bilgilerin olduğu broşür ve afişler vatandaşlara dağıtılırken, emniyet mensupları, kendilerini savcı, emniyet amiri, baş komiser ya da polis olarak tanıtan şahısların masum vatandaşları arayarak aldattığına dikkat çekti. Bu dolandırıcılık ağına takılan bazı vatandaşların, sözde kamu görevlilerine yardım etmek ve şüphelileri yakalamak amacıyla ellerindeki para ve ziynet eşyalarını, tarif edilen tenha yerlere bıraktıkları, kredi kartlarından dolandırıcıların istediği hesaplara para ve kontör transfer ettikleri biliniyor. İşte Toplum destekli polislerin hazırladığı broşürlerde hırsızlığa karşı vatandaşların alacağı tedbirler, tanımadığınız numaralardan gelen çağrılara dikkat edin, kişisel verilerinizi kesinlikle karşı tarafla paylaşmayın ve şüphelendiğiniz durumu 155 polis imdat hattını arayın şeklinde sıralanıyor. 
Ekipler ayrıca Kurban Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle sahta para, dernek, vakıf görevlisi olduğunu söyleyerek vatandaştan kurban derisi ya da kurban bağışı isteyen şahısların görevli olduklarını gösteren tanıtıcı kimlik kartlarını görmeden bu tür bağışların yapılmaması gerektiğine dikkat çekerek şüphelenilen durumlarda polisi aramaları istendi. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi