Advert Advert

Kuran Kursu Öğrencileri Eğlenerek Öğrendiler

Kahta ilçesinde ilçe müftülüğüne bağlı yaz aylarında Kur'an eğitimi veren Safvan Bin Muattal Kur’an Kursunda düzenlenen çeşitli etkinliklerle öğrenciler, hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Kuran Kursu Öğrencileri Eğlenerek Öğrendiler

60 öğrencinin eğitim gördüğü kursun son gününde de etkinlik yapmayı ihmal etmeyen Kurs Yöneticisi Ramazan Çankaya, öğrencilere çiğköfte ve dondurma ikramında bulundu.

Öğrenciler yaz boyunca çeşitli oyun ve etkinliklerle Kur'an okumayı, itikat, ibadet ve siyer dersleri alarak kursu tamamladı.
60 öğrencinin eğitim gördüğü kursta düzenlenen etkinliğin önemine dikkat çeken Kurs Yöneticisi Ramazan Çankaya, etkinliğin tamamen çocukların kurstaki başarılarından ve dini bilgilerin yanında karakter olarak ta kendilerini zenginleştirmelerinden ötürü gerçekleştirdiğini söyledi.
Safvan Bin Muattal Kuran Kursu öğrencilerinin düzenlenen çeşitli oyun ve etkinliklerle hem eğlendiklerini hem de öğrendiklerini vurgulayan Yönetici Ramazan Çankaya, “Kursumuzda yaz boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyerek öğrencilerimizin hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini hedefledik. Aynı zamanda da çocuklarımızın karakter eğitimi için de bir takım derslerimizi periyodik olarak düzenledik. Burada hem eğlendiler, hem öğrendiler hem de karakter olarak ta kendilerini geliştirdiler. Zaten kursumuzun temel amacı da buydu.  Öğrencilerimizin tatilde olduğunun bilinci ile hareket ettik. Kur’an, siyer, itikat, ibadet ve ahlak dersleri verirken diğer taraftan da çeşitli ve fakat faydalı olduğuna inandığımız etkinliklerle eğlendirmek gerekiyordu. Bu anlamda kursumuzda, teneffüslerde ve diğer boş zamanlarında Mıknatıslı Dart, Langırt, Basket Oyunu gibi çeşitli oyunları oynama imkanı veriyoruz. Ayrıca kurstaki öğrencilerimize çeşitli ikramlarda da bulunarak onların kursa olan ilgisini üst seviyede tutmaya çalıştık. Çocukların burada iyi bir eğitim alması için büyük emek veriyoruz. Ailelerin ve öğrencilerin kursumuza olan teveccühü büyük. Öyle ki ortalama 60 öğrencinin devam ettiği kursumuza, ikinci haftadan itibaren önceden söz verdiklerimiz dışında yeni talebe alamadık” dedi.
Ailelere çağrıda bulunan Yönetici Ramazan Çankaya, “Biz insanlara elimizden geldiği kadar faydalı olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda çeşitli vesilelerle hizmet vermeye çalışırken, alilerin de çocuklarına daha özen göstermelerini istiyorum. Düzenli olarak kursu ziyaret etmeleri ve çocuklarını takip etmeleri onların gelişimine katkı sağlayacaktır. Ayrıca yıl boyunca haftada en az bir iki gün de olsa çocuklarının Kuran kursları ile irtibatlarını devam ettirmeleri gerekiyor. Sonuçta çocukların öğrendiklerini unutmamaları ve de pekiştirmeleri lazım" şeklinde konuştu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi