Advert Advert

Hastanedeki İşinden Çıkartılan İşçi, Yetkililerden Yardım Bekliyor

Kahta ilçesinde Göçeri Devlet Hastanesinde 6 yıldan beri çalışan engelli raporlu işçi, işten çıkartıldı.

Hastanedeki İşinden Çıkartılan İşçi, Yetkililerden Yardım Bekliyor

Olay, Göçeri Devlet Hastanesinde meydana geldi.

6 yıldan beri hastanede temizlik işçisi olarak çalışan Ömer Esen, iddiaya göre, önce mobinge uğradı, ardından işten çıkartıldı.

Gazetecilere açıklamada bulunan Esen, "6 yıldan beri çalışıyorum. Bunun ilk 14 ayını Kahta Devlet Hastanesinde geçirdim. Yaklaşık 5 yıldan beri de Göçeri Devlet Hastanesinde çalışıyorum. Göçeri Devlet Hastanesinde çalışmaya başladıktan birkaç ay sonra ilgi alanımıza girmeyen işleri bize yaptırmaya başladılar. Sağlık kurulu raporunu daha sonra almama rağmen bizi ağır işlerde çalıştırmaya başladılar. Örneğin kazanın yakılması, bakımının yapılması, oksijen tüplerinin elle yukarı taşınması, o zaman asansörler çalışmıyordu. Aslında bu kazanın yakılması ve oksijen tüpünün başlığının değiştirilmesi uzman ekip tarafından yapılması lazım. Sertifikasının olması lazım" dedi.

 - BAŞKASININ İŞİNİ BİZE YAPTIRIYORLARDI

İşten çıkarılmasına ilişkin süreci de anlatan Esen, şöyle devam etti:

"Bazı kişiler vardı, onların işini bize yaptırıyorlardı. İş yükümüzü arttırıyorlardı. İlgi alanımıza girmeyen işleri bize yaptırıyorlardı. Bu haksızlığa karşı da gelince bana cephe aldılar. Haksızlığa uğradığımızı iş teftiş kuruluna müracat ettim.  İş teftiş kurulundan gelen müfettiş gelip ifademi aldı. Ondan sonra hastane yönetimi üzerimizde sıkı baskı kurdu. Hakkımızda aslı astarı olmayan iddialar ortaya attılar, tutanak tuttular"

- SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM

Yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten Esen, "Bir hastane yöneticisi temizlik personeli ile uğraşmamalı. Bu adam nereye gidiyor? Ne yapıyor, ne ediyor? Böyle karışmaması lazım. Bunlar bizi sıkı takibe aldılar. Şirket aracılığıyla iş görememezlik raporum olmasına rağmen, yani hastane yönetimi şirkete baskı yaparak  işten çıkartıldım. Bu yasal prosedüre aykırıdır. İşle alakalı bize hiçbir bildirim yapılmadı. Böyle haksızlığa uğrayınca ben de mecburen yasal hakkımı kullanarak, savcılığa suç duyurusunda bulundum" ifadelerini kullandı.

- İŞİME DÖNMEK İSTİYORUM

İşine dönmek istediğini aktaran Esen, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Benim 4 tane çocuğum var. İşsizim, mağdurum. Bir insanın hakkını araması kadar doğal birşey yok. Ben çalışmak istiyorum. Yetkililerden yardım bekliyorum. Ben hakkımı ararken haksızlığa uğradım. Birde ben raporluyken bunu yaptılar. Lütfen yetkililer bana bir yardımeli uzatsın"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi