Advert Advert

Yaz Spor Okulları 8 Bin Öğrenci İle Rekor Kırdı

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 05-18 yaş gurupları çocuk ve gençlere hizmet veren il spor merkezilerindeki sporcu sayısı 27 farklı branşta 8 bini bularak rekor kırdı.

Yaz Spor Okulları 8 Bin Öğrenci İle Rekor Kırdı

İl Spor Merkezlerinde 27 farklı branşta açılan kursların antrenör ve eğiticiler nezaretinde hiçbir ücret alınmadan yapıldığına dikkat çeken Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, "İl Spor Merkezimiz bu yıl engellilerimiz ile birlikte futbol, basketbol, voleybol, hentbol ve jimnastik başta olmak üzere 27 farklı branşta antrenörlerimiz ve eğitmenlerimiz nezaretinde ücretsiz olarak yaz boyunca kurslara devam etti” dedi.

Okulların kapanması ile birlikte Adıyaman’daki 5-18 yaş arası tüm çocuk ve gençlerimizin bu imkânlardan faydalanması için büyük bir gayret gösterdiklerini belirten İl Müdürü Keleş, "Bütün tesislerimizde devam eden 27 branştaki kurslara ailelerimizin bu yıl çocuklarını teşvik etmeleriyle birlikte rekor bir katılım sağlandı. 8.000 sporcu ile bu yıl resmen katılımda rekor kırdık. Gençlerimiz tatili ve boş zamanlarını spor ile değerlendirerek yeni arkadaşlar edinip güzel dostluklarla gelişimlerini hızlandırabildikleri için kurum olarak çok mutluyuz. Ben il spor merkezlerimizde eğitim alan tüm sporcularımıza, çocuklarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Özellikle bu yaz boyunca Adıyamanlı çocuklarımıza verdikleri eğitim ile sporu sevdirmeyi başaran sevgili antrenör ve eğitici arkadaşlarımızı da kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi