Ugandalı Jennifer, Sevgisi İçin Çiftçiliği Seçti

Uganda'dan, İstanbul'a ziyarete gelen Jennifer, 3 yıl önce Adıyamanlı Cengiz Çakılkaya ile tanışarak evlendi.

Ugandalı Jennifer, Sevgisi İçin Çiftçiliği Seçti

3 yıl önce İstanbul'da kamyon şoförlüğü yapan ve 3 kız, 6 erkek çocuğun ortancısı olan Cengiz Çakılkaya, İstanbul'da bir alışveriş merkezinde tanıştığı Bilgisayar Mühendisi ve İngilizce, Fransızca, Kürtçe, Türkçe, İspanyolca, Somalice, Afrikanca, Rusça ve Samoa olmak üzere 9 dil bilen Ugandalı Jennifer ile tanıştı.

1 yıl çıkan ve daha sonra evlenme kararı alan çift daha sonra Jennifer'ın Müslümanlığı tercih ederek Elif adı verilmesinin ardından evlendiler.

Ugandalı ve Adıyamanlı çiftin 9 aylık Rabia isminde çocuğu olan çift, Merkeze bağlı Palanlı köyünde çiftçilik yaparak hayatını sürdürüyor.
İstanbul'da çalıştığı esnada bir alışveriş merkezinde tanıştıklarını ve 1 yıl sonra evlendiklerini belirten Cengiz Çakılkaya,"İstanbul'da bir alışveriş merkezinde gezerken tanıştık. 3 sene önce tanıştık evlenmeye karar verdik. 2 senedir şuanda evliyiz, karar verdikten sonra Adıyaman'a geldik. Düğünümüzü burada yaptık. İlk başlarda tabi ben şahsım üzerine söyleyim ırk ayrımı, dil ayrımı, renk ayrımı, mezhep ayrımı hiç bişey yapmadım. Şuanda güzel bir şekilde hayatımız devam ediyor. Şuanda bende üzülüyorum bu duruma, bir sıkıntımız var. Bu giriş- çıkış yapmamız lazım. Maddi durumlarımızdan dolayı giriş çıkış yapamıyoruz. Bir bilet fiyatı olmuş bin, iki bin dolar giriş çıkış yapamıyoruz."

- CUMHURAŞKANIMIZDAN YARDIM BEKLİYORUZ
Eşinin 3-4 yıldır giriş çıkış yapamadığı için ailesini göremediğini belirten ve cumhurbaşkanından yardım isteyen Çakılkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bu 3-4 senedir ailesiyle görüşemiyor, onun için üzülüyorum.Yaşadığı yerde hiç böyle bir hayat yoktu. Çiftçilikle hiçbir şekilde alakası bile yoktu. Buraya geldi, tabi zamanla alıştı. Şuanda tüm işi yapıyor, elinden her iş geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz; bizim para pul bişeye ihtiyacımız yok. Sadece eşim için o da bizim içinde değil eşim için, bu giriş çıkışta ikamet için yardımcı olursa sevinirim."

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi