Yavru “Cesur” Aslan Artık Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin Korumasında

Şırnak’ın Cizre ilçesinde polisin yol kontrolü sırasındaaraçta bulduğu bir aylık yavru aslan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin bünyesine katıldı.

Yavru “Cesur” Aslan Artık Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin Korumasında

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, belediye bünyesindeki hayvanat bahçesinde koruma altındaki yavru aslanı ziyaret etti.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde sürekli yeniliklere imza attıklarını söyledi.

Geçen yıllarda hayvanat bahçesinde doğan dördüz kaplanları basın mensuplarına tanıttıklarını belirten Şahin, “Bugün de bizlere Sayın Bakanımızın (Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu) hediyesi olan bir yavru aslan geldi. Cizre'de araç kontrolü sırasında bulundu. Artık bizim yavrumuz olarak burada ağırlamaya başladık. İsmini basın mensuplarıyla konuştuktan sonra 'Cesur' koymaya karar verdik. Erkek aslanımıza 'Cesur' ismi çok yakışacak. İnşallah bunun güzel bir şekilde büyüdüğünü hep birlikte takip edeceğiz” diye konuştu.

Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsöyler de yavru aslanın bir aylık olduğunu, sütün içine bıldırcın yumurtası ile çocuk maması katarak beslediklerini belirtti. Gece ve gündüz olmak üzere günde 8 kez süt verdiklerini belirten Özsöyler, “Bize geldiğinde psikolojisi biraz bozuktu. Tabi annesinden ayrılmak onu üzmüştü. Biz kendisinin vücut direncini arttıracak vitaminlerle besledik” diye konuştu.

Başkan Şahin, daha sonra yavru aslanı severek şırınga ile ona süt içirdi. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi