Advert Advert

Vali Kalkancı, Altınşehir Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Altınşehir Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek vatandaşların sorun ve beklentilerini dinledi.

Vali Kalkancı, Altınşehir Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

Vali Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda düzenlenen “Halk Günü” toplantısına Milletvekili Salih Fırat, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, mahalle muhtarı ve Altınşehir Mahallesi sakinleri katıldı.
Yapılan toplantıda vatandaşların dile getirdiği, eğitim, sağlık, ulaşım, spor tesisi, çocuk parkı, kentsel dönüşüm ve alt yapı hizmetleri ile ilgili talepler dinlenilerek sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 
 Katılımın yoğun olduğu halk günü toplantısında konuşan Vali Nurullah Naci Kalkancı, “vatandaşlarımızın talep, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla buna benzer toplantıları bundan sonra her mahallemizde düzenli olarak yapacağız. Halk ile devlet arasında köprü görevi gören Mahalle Muhtarımız Mahallesi ile ilgili yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.  Bu toplantılarla amacımız, vatandaşlarımızın isteklerini birinci ağızdan dinleyerek, sorunların çözüme kavuşturulması, varsa eksikliklerin giderilmesidir. Problemleri ve yapılması gereken çalışmaları da birlikte istişare ederek çözeceğiz”dedi.
Toplantı da ayrıca, Adıyaman’ın yeşil bir örtüye bürünmesi için önümüzdeki günlerde ağaçlandırma çalışmaları başlatacaklarını belirten Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Adıyaman’da her mahallede her okulda çocuklarımız adına bir fidan dikeceğiz. O fidan o çocukla birlikte büyüyecek ve o çocukta o ağaca kardeşi ve evladı gibi bakacak. Bu sene ağaçlandırma sezonuyla birlikte bu işin startını vermiş olacağız”dedi.     
Altınşehir Mahallesi sakinleriyle sohbet havasında geçen toplantıda vatandaşlara tek tek söz verilerek, sorun ve talepler dinlenildi. Vali Kalkancı, vatandaşların ve mahalle muhtarının dile getirdiği sorunları tek tek not aldırarak, bu sorunların öncelik sırasına göre çözüme kavuşturulması için kamu kurum ve kuruluş amirlerine talimat verdi.
Toplantı sonrası Vali Kalkancı, vatandaşların dile getirdiği sorunların imkânların el verdiği ölçüde çözüleceğini kaydetti. 
Altınşehir Mahallesi sakinleri ise, sorun ve taleplerini dinleyen Vali Nurullah Naci Kalkancı ve kurum amirlerine teşekkür etti. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret