Advert Advert

Ortak Akıl Toplantısı Yapıldı

T.C. Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı GAP Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (GAPTEYAP) kapsamında Adıyaman'daki STK'lara, tarım danışmanlarına ve çiftçilere yönelik tarımsal destekler, tarımsal hibeler ve tarımsal teşviklerle ilgili panel düzenlendi.

Ortak Akıl Toplantısı Yapıldı

İl Müdürlüğünde düzenlenen panele konuşmacı olarak Adıyaman GTHB İl Müdürlüğü, Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü ve Adıyaman İpekyolu Kalkınma Ajansı İl Temsilciliği katılım sağladı.

Panele katılan kurum temsilcileri Adıyaman'da verilmekte olan hibe, teşvik ve desteklemeler ve yapılmış ve yapılmakta olan konulara değindiler.

Panele konuşmacı olarak katılan Adıyaman GTHB İl Müdürü Adil Alan, Bakanlığın tarımsal hibeleri ve tarımsal projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İl Müdürü Adil Alan, Adıyaman'da gerçekleşmiş tarımsal projeler ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

Alan, bu güne kadar Adıyaman'da Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırım konuları olmak üzere 216 proje uygulandığını söyledi.

GAPTEYAP Adıyaman İl Uzmanı Faruk Alan, panelin düzenlenmesindeki amaçlarının, STK Başkanlarının, STK'larda çalışan tarım danışmanı teknik elemanların, özel danışmanlık yapan teknik elemanların, önder çiftçi ve köy muhtarlarının, Adıyaman'daki kurum ve kuruluşlar tarafından verilmekte olan tarımsal hibeler, tarımsal destekler, ekonomik projeler ve teşvikler konusunda bilgilendirmek olduğunu belirtti.

İpekyolu Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Onur Yıldız kurumlarının yapmış olduğu çalışmaları başlıklar altında sıraladı.

Adıyaman Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi ise Orman ve Su işleri Bakanlığının ağaçlandırma projeleri, arıcılık ve bal ormanları projeleri ve ORKÖY projelerinden, ilde mevcut orman köylerinin geliştirilmesi ve orman alanlarının çoğaltılması, fidan üretimi ve bahçe tesis projelerinden bahsetti.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi