Advert Advert

Besni’de Kurbanlık Satışları Durgun Başladı

Kurban Bayramına sayılı günler kala Besni hayvan pazarında satışlar devam ediyor.

Besni’de Kurbanlık Satışları Durgun Başladı

Kurban bayramı dolayısıyla kurbanlıklar Besni Hayvan Pazarında yerini aldı. Bayrama kısa bir zaman kalmasına rağmen kurban satışlarının çok durgun olmasından şikâyetçi olan kurban satıcıları, son güne kadar umutlarının olduğunu ifade ettiler.
Kurbanlıkların yaklaşık 10 gündür piyasa çıktığını belirten kurbanlık hayvan satıcısı Nuri Derman, köylü satıcıların ise daha satışa gelmediğini belirtti.

Yaklaşık 10 gündür satışların başlamasına rağmen piyasanın durgun olduğunu söyleyen Derman; “müşteriler fiyatların yüksekliğinden şikayetçi o yüzden şuan piyasa durgun” dedi.

- VATANDAŞLARA UYARI
Vatandaşların kurbanlık alırken dikkat etmelerini söyleyen Nuri Derman, “Satışlarımız son güne kadar devam edecek. Bu süre içerisinde vatandaşlarımız kurbanlık alırken dikkat etsinler. Büyükbaş veya küçükbaşta hayvanın yaşına dikkat edilmeli. Zaten 2 yaşının altındaki kurbanlık dinimizce de kurbana düşmüyor. Vatandaşlarımız bu hususta dikkatli olsunlar” diye konuştu.

- SAHTE PARAYA DİKKAT!
Satış süresi içerisinde kurban alınırken veya satılırken mağduriyet yaşanmaması için sahte paraya dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapan kurbanlık hayvan satıcısı Nuri Derman; “her yıl olduğu gibi bu yılda kurbanlık satışlarında önemli hususlardan biri de sahte para. Vatandaşlarımız ve satıcılarımız sahte paraya karşı dikkatli olmalı. Paranın özellikleri konusunda, sahte paranın nasıl ayırt edilebilirliği konusunda önceden araştırma yapmaları daha iyi olur. Mağduriyet yaşanmaması için dikkat edilmeli” ifadelerini kullandı.

- KURBANLIK FİYATLARI
Kurbanlık hayvan fiyatları hakkında da bilgiler veren Derman, “Şuanda canlı hayvanların ortalama fiyatları kilosu 18 liradan alıcı buluyor. Pazarlıklı hayvan fiyatları ise en düşük 750 liradan bin 200 liraya kadar kurbanlık bulunmakta. Satışlarımız devam ediyor. Vatandaşların büyük kısmı fiyatlar düşer umuduyla son güne kadar beklemeyi düşünüyor” şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi