Advert Advert

Genel Sekreter Öz'den Bayram Mesajı

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Kurban Bayramı mesajı yayımladı.

Genel Sekreter Öz'den Bayram Mesajı

Öz, mesajında, dini ve milli bayramların millet olarak kenetlenmeyi sağlayan, mutlulukları paylaşılan ve insanların sevdikleri ile hasret giderdikleri en güzel günler olduğunu söyledi.

"Millet olarak birbirimizi yeniden kucaklıyor, bütünleşiyoruz" ifadelerini kullanan Öz, "Tarihimizde bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer bayramına ve Mübarekt Kurban bayramına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle milletimizin, gönül coğrafyalarımızın ve İslam Âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramın yeryüzüne ve bütün insanlığa; barış ve adalet getirmesini diliyorum. Çok şükür; her bayram olduğu gibi bu bayram da ülkemizin dört bir yanına neşe ve sevinç yayılacak. Milletimizin her bir ferdi üstüne düşeni eda edecek Milletimiz; baba ocağını şenlendirmek için yola çıkacak. Milyonlarca vatandaşımız yer değitirecek. Her yıl yaşanan kazaların, elim olayların yaşanmaması için, bütün vatandaşlarımızdan azami dikkat rica ediyorum.Hızdan uzak durunuz, uykusuz ve yorgun yola çıkmayınız, mümkünse gidiş ve dönüşleri son güne bırakmayınız"dedi.

Öz, şunları kaydetti:

"Kurbanlarımızın kesimini sağlıklı ortamlarda uzmanlara yaptırınız. Parklarda yol kenarlarında, kamuya açık alanlarda; bize, ülkemize, medeniyetimize yakışmayan görüntülerin oluşmasına izin vermeyelim. Kurbanlarımızın veteriner kontrolünden geçtiğinden, sağlıklı olduğundan emin olalım.Resmi kurumların denetiminde olan ve beledilerimizin sağladığı kurban kesim yerlerini tercih edelim. Kurban Bayramı; aynı zamanda bol etli sofralar demek. Etleri dinlendirmeden tüketmemeye dikkat edelim. Aşırı yağlı et tüketmekten, tek yönlü beslenmekten lütfen kaçınalım. Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı tüm sağlık tesislerimiz, milletimizin huzur ve esenlik içinde bir bayram geçirmesi için hazır. İnşallah gerek olmaz ama acil servisimiz, doktorlarımızı, sağlık çalışanlarımız bayram boyunca görevinin başında olacak. Tüm sağlık çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın her iki bayramını kutluyor: İslam âlemi başta olmak üzere tüm insanlığa huzur; sağlık ve afiyet getirmesini diliyorum"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı