Advert Advert

Bayan Halterci Türkiye Şampiyonu Oldu

Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonasında 53 kg de Sporcu Gamzegül Kızıldağ Türkiye Şampiyonu oldu.

Bayan Halterci Türkiye Şampiyonu Oldu

Çorum Merkez Tevfik Spor Salonunda 24 27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonasında 53 kg de Sporcu Gamzegül Kızıldağ Türkiye Şampiyonu oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Adıyaman’da erkekler kadar bayan halter sporcularının da önemli başarıla imza attığına dikkat çekerek, U23 Halter Şampiyonasında 23 yaş altı bayanlarda Gamzegul Kızıldağ’ın Türkiye şampiyonu olduğunu ve Milli Takıma seçildiğini söyledi.

Çorum ilinde düzenlenen Şampiyonaya 36 ilden 209 erkek ve 95 bayan olmak üzere toplam 304 sporcunun katıldığını belirten il Müdürü Keleş,”Adıyamanlı Halter şampiyonumuz Gamzegül Kızıldağ’ın elde ettiği şampiyonluk ilimiz için büyük bir önem taşımaktadır. Erkeklerin bile zorlandığı bir branş olan Halterde sporcumuzun başarısını ve onu yetiştiren hem babası hem de antrenörü olan Ziya Kızıldağ’ı kutluyorum. İlimizi uluslar arası müsabalarda temsil etmeye hak kazanan sporcumuz Gamzegül, Milli takımda Adıyaman’ı ve ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi