Advert Advert

Adıyaman'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı - Videolu Haber

Adıyaman'da 30 Ağustos Zafer Bayramının 95'inci yıl dönümü kutlandı.

Adıyaman'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı - Videolu Haber

Adıyaman Valiliği önünde yapılan törene Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, askeri erkan ve vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, Atatürk büstüne çelenklerin konulmasıyla devam etti.

Vali Nurullah Naci Kalkancı, makamında tebrikleri kabul etti.

Tebriklerin kabulünün ardından Törende konuşan Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar,"Ebedi baş komutan Atatürk'ün önderliğinde kazanılan ve yüce Türk ulusuyla kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü tüm dünyaya gösteren şanlı 30 Ağustos zaferimizin 95'inci yıl dönümünü gurur ve coşkuyla kutluyorum. 5 gün devam eden geceli gündüzlü tearuzlar sonucunda 30 Ağustos günü düşmanın Dumlupınar bölgesinde kuşatılarak imha edilmesiyle sona ermiştir. Bu muhaberede Türk ordusu 4-5 ayda bitirilemez denilen düşman mevzilerini 6 günde çökertmiş Afyon İzmir arasındaki 400 kilometrelik 10 günde Türk tarihinin zaferlerinden biri olarak bilinen 30 Ağustos zaferi bağımsızlık hedefine kilitlenmiş milleti yokluk içinde olmasına rağmen azim ve kararlılıkla karşısındaki büyük gücü eriterek son noktayı ifade etmektedir."dedi.
Konuşmaların ardından şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileri ile devam eden program, tören geçişi ile son buldu.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi