Advert Advert

Vali Kalkancı Ve İl Protokolü Şehitliği Ve Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

Adıyaman’da Kurban Bayramı Arifesinde vatandaşlar mezarlık ve şehitliğe akın etti. Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Kurban Bayramı öncesi şehitliği ziyaret ederek, şehitlerin mezarına karanfil bıraktı.

Vali Kalkancı Ve İl Protokolü Şehitliği Ve Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

Şehitlik ziyaretine Vali Nurullah Naci Kalkancı’nın yanı sıra TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, bazı kurum amirleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, Askeri Erkan ve şehit aileleri katıldı.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şehitlik ziyaretinde İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü’nün yaptığı duanın ardından Vali Kalkancı ve protokol üyeleri tarafından şehit mezarları tek tek ziyaret edilerek, karanfil bırakıldı. 
Duygulu anların yaşandığı şehitlikte bazı mezarların yanında dua okuyan şehit anneleri ile sohbet eden Vali Nurullah Naci Kalkancı, şehit aileleriyle yakından ilgilenerek, bayramını kutlayıp taleplerinin olup olmadıklarını sordu. 
Şehitlik ziyaretinin ardından, Vali Nurullah Naci Kalkancı, eşi Yasemin Kalkancı, il protokolü ve eşleri ile birlikte şehit Köy Korucusu Mehmet Altungöl, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Faruk Yüksel ve Şehit Bekçi Mehmet Ağır’ın ailesini ziyaret etti. 
Vali Kalkancı’nın eşi Yasemin Kalkancı ziyaret ettiği şehit ailelerine çiçek takdim etti. 
Gerçekleşen ziyaretlerde Vali Nurullah Naci Kalkancı, şehit aileleriyle sohbet ederek, yakın ilgi gösterip bayramını kutladı. Şehitlerin çocuklarına da oyuncak ve çeşitli hediyeler verdi. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı