Advert Advert

Yetim ve Öksüzlere Bayram Hediyesi

Genel Merkezi Ankara’da bulunan bir derneğin Kahta şubesi tarafından bayram öncesi yetim ve öksüzlere dağıtılan yardım çocukların yüzlerini güldürdü.

Yetim ve Öksüzlere Bayram Hediyesi

"Paylaşmak Rahmettir"  sloganıyla  1992'de  kurulan ve öncelikle  yetim ve öksüzlere yardım eden Rahmet Eli  Derneği Kahta ilçesinde ikamet eden 43 yetim ve öksüz  aileye bayram için giyecek ve ayakkabı yardımı gönderdi.
Derneğin Kahta  temsilcisi Muhammed  Yetiş, beraberinde dernek üyeleriyle birlikte mağdur ailelerin kapılarını çalarak bayram hediyelerini verdiler.
Burada gazetecilere açıklamada bulunan Yetiş, Kahta  ilçesinde  daha  önce çeşitli yardımlarda bulunduklarını hatırlattı.

"Sahiplik ettiğimiz, gözetlediğimiz 43 aileden yaklaşık 200 yetim ve öksüzümüz var" diyen Yetiş, şöyle devam etti:

"Onların bize emanet olduğu düşüncesiyle hareket ettiğimiz için, onların her türlü  sorunları ile meşgul olmayı görev azlediyoruz. Bu  kapsamda bayram öncesi onların kapılarını çaldık, gönderilen bayramlıkları hediye ettik ve onların gülen yüzlerindeki tebessümü gördük. Bu tebessüm bizim için her şeyden önemlidir"
Çocuklarına bayramlık alamayan ve derneğin gönderdiği  elbise  ve ayakkabılarla  çocukların bayramlık ihtiyaçlarının karşılandığını ifade eden aileler,  derneğe ve çaba  sunan herkese teşekkür ettiler.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret