Advert Advert

Gurbetteki Adıyamanlılar, Arakan İçin Bayramı Buruk Kutladı

İstanbul’da Adıyamanlılar Vakfı’nın organizasyonunda düzenlenen ve büyük bir katılımın sağlandığı geleneksel bayramlaşma töreni günlerdir devam eden ve adeta insanlık kıyımının yaşandığı Arakan’daki kan ve gözyaşından dolayı buruk bir şekilde kutlandı.

Gurbetteki Adıyamanlılar, Arakan İçin Bayramı Buruk Kutladı

Adıyamanlılar Vakfı, her bayramda olduğu gibi bu bayramda da bayramın ikinci günü Vakfın Kültür Merkezi çok amaçlı salonunda gerçekleştirdiği bayramlaşma törenine Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, 22. Dönem Adıyaman Milletvekili Mahmut Göksu, eski Adıyaman Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı, İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin, Vakfın bir önceki dönem başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, İGTOD Başkanı Mustafa Karlı. Vakfın kurucu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları, STK Başkanları, işadamları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Bayramlaşma törenine katılan bütün hemşerilerine teşekkür eden Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, kimi zaman Suriye de, Çeçenistan da, Afganistan da, Irak ta, Bosna Hersek de derken her bayramda yurdun bir köşesinde mutlaka Müslüman kanının aktığını ve dünyanın dört bir yanında kan ve gözyaşlarından dolayı bayramı bayram tadında kutlamamanın üzüntüsünü yaşadığını kaydetti.
Aksoy, “Yaşanan bunca insanlık dışı manzaraya rağmen emperyalizm güçlerinin sesiz kalışı hepimizi derinden üzmektedir. Tek arzumuz böylesi dini bayramları savaşsız ve kavgasız bir şekilde idrak ederek, bayram tadında bayramları kutlamaktır” dedi.
22. Dönem Adıyaman Milletvekili Mahmut Göksu, eski Adıyaman Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı, İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin, Vakfın bir önceki dönem başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve İGTOD Başkanı Mustafa Karlı birer selamlama konuşması yaparak, bayramlaşmaya katılanların bayramını kutlamakla birlikte Arakan da yaşanan insanlık vahşeti ile ilgili de önemli mesajlar verdiler.
Konuşmacılar, dini bayramlar, sevginin, hoşgörünün ve kardeşliğin ana simgesi olduğunu, Adıyamanlı hemşeriler olarak memleketten ırak hayatın idame edildiği İstanbul gibi metropol bir şehirde birbirine sahip çıkmak kadar birbirini sevmek de önemli olduğunu ve Arakan da günlerdir devam eden kan ve göz yaşının dinmesi ve insanlık dışı vahşetinin bir an önce son bulmasının en büyük temennisi olduğunu ifade ettiler.
Adıyamanlılar Vakfı bayramlaşmaya katılanlara Çiğköfte ve üzüm ikram edildi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi