MHP İl Teşkilatında İstifalar

Adıyaman MHP İl Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Mustafa Gündoğan ve Adıyaman MHP İl Muhasibi Bilal Küçük düzenledikleri basın toplantısıyla görevlerinden istifa ettiler.

MHP İl Teşkilatında İstifalar

MHP İl İkinci Başkanı Mustafa Gündoğan, yaptığı açıklamada, "Mensubu olduğum ve yıllarca değişik kademelerinde görev yapmış olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatlarından;Son dönemlerde MHP Genel Merkezinin takınmış olduğu tavır, Ülkücü kıyımı ve anti demokratik yaklaşımlar, doktrinden ve ülküsünden uzaklaşan yönetim anlayışı, ilerleyici ve kapsayıcı bir tutum yerine, küçük olsun benim olsun prensibiyle hareket edilmesi ve bu olumsuzlukları eleştirmekten, düzeltmekten aciz alt kademelerin umursamaz tavırları şahsımızı rahatsız etmektedir."dedi.

-ÜLKÜCÜ CAMİAYI YOK SAYAN BU YÖNETİM VİCDANIMIZI RAHATSIZLATIYOR

Bu yaklaşımın vicdanlarını rahatsız ettiğini vurgulayan Gündoğan, "Töresinden, hedeflediği ideolojisinden, ebedi Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in çizgisinden kendi misyonu ve ritüellerinden uzaklaşarak, kendisine gönül bağıyla bağlı milyonlarca ülkücünün serzenişine sağır ve bütün bu değerleri hiçe sayan üslup ve tavırlardan vicdanımız rahatsızlık duymaktadır. Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler bu kadar ağır yara alırken sadece seyirci kalmak, yapılan zulme ortak olmamak ve bu haksızlıklara karşı ülkücü duruş sergilemek için, şu anda bulunduğum MHP İl Yönetimindeki görevlerimden istifa ediyorum. Bu İstifa mektubu, olduğum ülkücü camiadan bir kopma değil, tam ülkücü tavırdır. Bazen ülkücülük lekesiz ve onurlu bir şekilde evde oturmaktır" şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek