Advert Advert

Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri Yapıldı

Adıyaman'da yenilenen öğretim programlarının tanıtım semineri yapıldı.

Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri Yapıldı

Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonunda Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri düzenlendi.
Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Güncellenen öğretim programları;  çocuklarımıza eleştirel düşünmeyi sağlayacak, sosyal becerilerini arttıracak, fikir üretmesini geliştirecek, estetik duyarlılığa sahip  ve  malumunuz üzere tarih bilincini aşılayacak  kazanımlarla geleceğimize katkı sunacaktır. Bu program kendi değerlerimize önem vererek,  iki- üç yıllık bir çabanın, titiz çalışmanın, emeğin neticesinde,  alan taraması yapılarak ortaya çıkmış bir programdır"dedi.
Müfredatın en genel tanımıyla öğretmen rehberliğinde öğrencilerin edinmesi gereken temel bilgi ve beceriler çerçevesi olduğunu vurgulayan Kızılkaya, şöyle devam etti:

"Sosyokültürel hayat, bilim ve teknolojideki hızlı değişim ve gelişmeler, toplumun ve kişinin ihtiyaç duyduğu vasıfların da farklılaşmasına sebep olmaktadır. Bu farklılaşma ise tabi olarak çağın gerekliliklerini karşılayabilecek fertlerin yetiştirilmesini sağlayacak olan müfredatın yenilenmesi ve güncellenmesi ihtiyacını doğurmaktadır.
Şunu gözden kaçırmayınız program,  tamamlanmış bir program değildir. Katkılarınızla gelişecek, şekillenecek ve sürekli kendini yenileyen  bir programdır. Bu sebeple,  bazı konular sizlere eksik gelebilir, kazanımlar fazla gelebilir. Milli eğitim müdürlüğümüze görüş ve önerilerinizi sunacaksınız,  bizler bakanlığa bildirerek, gerekli güncellemeleri yapacağız. Arkadaşlar,  yapacağınız toplantılarda mutlaka  eleştiriler olacaktır. Eleştiriyi yapan kişiye sorun “ne yapıla bilir?” elini biraz taşın altına soksun,  programa katkı sunsun. Bu programa bizler sahip çıkmaz, inanmazsak, başarısızlık kaçınılmaz olur. Önce biz inanacağız, biz sahip çıkacağız, tüm öğretmenlerimizi de bu işin içerisine katacağız. Süreç içerisinde yanılgılara, yenilgilere yenik düşer program bize zor gelebilir. Çünkü  etkinliklere  dayalı bir program H.N.Casson’un dediği gibi” Hep zor işlere talip olunuz. Çünkü iliklerin en lezzetlisi en sert kemikte bulunur.” Çalışmalara katkı sundukça emin olun kendinize güveniniz artacak. Daha bilgili, daha becerikli ve daha mutlu bireyler yetiştireceksiniz. Bu vesileyle,  yaptığınız ve yapacağınız çalışmalarınızda başarılar diliyor. Sizleri Allaha emanet ediyorum"


Tanıtım Seminerine Milli Eğitim Bakanlığı Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Belma Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 8 İlçe Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve 64 formatör öğretmen katıldı. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi