Advert Advert

BESYO Öğrencisi Kızıldağ, Avrupa Halter Şampiyonu Oldu

Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Milli Sporcu Gamzegül Kızıldağ, Romanya’da yapılan Avrupa Halter Şampiyonası elemelerinde birinciliği elde etti.

BESYO Öğrencisi Kızıldağ, Avrupa Halter Şampiyonu Oldu

48 kg'da yapılan ve 8 farklı ülkeden 8 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Avrupa Halter Şampiyonası elemelerinde gerek ülkenin gerekse de üniversitenin ismini duyuran Kızıldağ, “Ülkemin ve üniversitemin ismini bir kez daha duyurduğum için çok mutluyum. Daha büyük başarılara imza atmayı planlıyorum. Çok çalışıp daha iyi yerlere gelmek istiyorum. Üzerimde emeği olan başta babam Ziya Kızıldağ, hocalarım ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise Üniversite BESYO öğrencisi ve Milli Sporcu Gamze Kızıldağ’ı tebrik ederek “Romanya’da Avrupa Halter Şampiyonasında yarışan Adıyamanlı bayan haltercimiz Gamzegül Kızıldağ, Avrupaşampiyonu olarak başarılarına bir yenisini eklemiş oldu. Halter sporuna başladığı günden bu yana birçok madalya ve birincilik elde Gamzegül kızımızı gönülden kutluyorum. Kendisini halter sporuna teşvik eden ve özveri ile çalıştıran hocalarına ve ailesine özellikle teşekkür ederim. Azimle çalışan evlatlarımız elde ettiği başarılarla göğsümüzü kabartıyor” diye konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi