Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri Ziyareti

Gölbaşı ve Besni İlçelerinde Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri ziyareti yapıldı.

Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri Ziyareti

Milli Eğitim Bakanlığı  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Belma Güngör ile İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’nın katılımıyla Besni İlçesi İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda Sınıf Öğretmenlerine ve Gölbaşı İlçesi Belediye Konferans Salonunda  İngilizce Öğretmenlerine yönelik “Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri” düzenlendi.
Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü  Neşet Yazar ve Şube Müdürlerinin de katıldığı seminere Yenilenen Öğretim Programları ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Seminerlerde öğretmenlerle bir süre sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “İçerisinde bulunduğumuz çağda, öğrencilerin sahip olmaları gereken temel bilgi, beceri ve değerlerin yanı sıra bunları edinme sürecindeki farkındalıkları da önem arz etmektedir. Ayrıca kazanılmış olan özelliklerin hayatın farklı alanlarında kullanılabilmesi için iyi bir donanım ve altyapıya sahip olunması da bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum, ülkemizin bugününden yarınlarına kendilerine büyük umutlar bağlanan gelecek nesillerinin daha donanımlı bir şekilde yetişmesi için müfredatların yenilenmesi ihtiyacını doğurmuştur. Yenileme çalışmalarının başlamasında kalkınma planları, 64 ve 65. Hükûmetlerimizin eylem planları, uluslararası ölçekte gerçekleştirilen sınavların sonuçları, farklı ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanan raporlar ile gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar etkili olmuştur. Sonuç olarak mevcut müfredatlar, öğrenme öğretme teori ve yaklaşımlarındaki yenilik ve gelişmeler doğrultusunda çağın gerekliliklerini, ferdin ve toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yenilenmiştir.’’ dedi. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi