Advert Advert

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde İletişim Dönemi

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personel, antrenör çalışanlarına İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında “Etkili İletişim Teknikleri” eğitim veriliyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde İletişim Dönemi

“Günümüzde iletişim tüm sorunların çözümü ve hizmet kalitesinin artırılması konusunda büyük önem taşımaktadır” diyen İl Müdürü Fikret Keleş, proje hakkında şu bilgileri verdi:
“Projenin Amacı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personelimize kendini tanımak, kendini açmak ve kendini doğru ifade etmek, karsımızdakini etkin ve ilgi ile dinlemek, empati kurabilmek, hoşgörülü ve nazik olmak ve ön yargısız olmak, eleştirilere karsı açık olmak, beden dili, göz kontağı, hitap, ses düzeyi vb. kurabilmek ve etkin iletişim becerileri kazandırmaktır. İnsanlarla hatalı iletişim kurmak is hayatında, sosyal hayatta ve aile hayatında problemlere sebep olurken doğru ve etkili iletişim daha başarılı ve daha mutlu bir hayatın kapılarını açan bir anahtar olacaktır. Etkili iletişim eğitimi ile katılımcıların; etkili iletişim tekniklerini öğrenmelerini, bu eğitim programı sayesinde is hayatının ve günlük hayatın stresinden kurtulmasını, sağlıklı bir şekilde hedef belirlemelerini, başarılı ve mutlu bir hayata kavuşmaları için gerekli motivasyonu kazanmalarını amaçlamaktadır.”

İletişim ve Drama Bilim Uzmanı Nilgün Tuluk tarafından 120 kursiyere 3 gün sürecek eğitimlerin verildiğini belirten Keleş, ”Kurumumuz birimlerinde ve diğer bağlı kuruluşlarda görevli olan idari amirler ile personelin, sporcular, Halk ve vatandaş ile sürekli diyalog içerisinde olmaları nedeniyle yapılan diyaloglarda vatandasın isteklerini tam olarak anlamak ve kendimizi daha iyi anlatmaktır. Bu Projemiz ile Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Personelinin sporcu, antrenör, spor camiası ve vatandaşla olan islerinin daha doğru, daha hızlı ve eksiksiz olarak yapılması sağlanacaktır” dedi.

Düzenlenen kurs sonrasında sertifikalarını alan personeller hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi