Advert Advert

Yenilenen Öğretim Programlarının Tanıtım Toplantıları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen müfredat yenileme çalışmaları yoğun ve geniş katılımlı bir çalışma yürütülerek taslak programlar oluşturulup öğretmen ve velilerin görüşüne sunulmuştu.

Yenilenen Öğretim Programlarının Tanıtım Toplantıları Başladı

Bu görüş ve öneriler ışığında programlara son hali kazandırıldı. Türkiye genelinde yeni öğretim müfredatının tanıtımı için eğitici formatör öğretmenler tarafından tüm branşlara tanıtım toplantıları yapılıyor.
Kahta Milli Eğitim Müdürlüğünce branşlara yönelik müfredat tanıtım toplantıları yapılacak.
 Toplantıları ilk gününde ziyaret eden  İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, katıldığı toplantılarda şu ifadelerde bulundu:

"Öncelikle 2017/2018 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Yeni gelen her sistem uygulayıcılar tarafından yeterince bilinip ve kabul görülürse sahada hayat bulma ve yaşama şansı artacaktır. Bu bağlamda inşallah her biriniz programı incelemişsinizdir. Eksik kalan kısımları koordinatör öğretmenimizin sunumları sonrasında tamamlamış olursunuz.  Bakanlığımız bu programı çok önemsiyor devrim niteliğinde bir yenilenmeye gidilmiştir. Çocuğu hayata hazırlamada yeni bir yaklaşım yeni bir bakış oluğu belirtilmiştir. Programların yenileme sürecinde birçok aşamadan geçmiştir.  Benim sizden istirhamım yenilenen öğretim programlarına ön yargılı yaklaşmamanızdır. Yapacağını yapıcı eleştiriler, fikir ve önerileriniz bizim için önem arz etmektedir. Programın aksayan yönlerinin geliştirilmesi için önümüzdeki süreçlerde tekrar görüş ve önerileriniz alınacaktır. Bu program ile özgür düşünebilen bireyler yetiştirilecek.  Siz öğretmenlerden yansıyan ışık o küçük yüreklere aksedilecek. Umutsuz yürekler her düşen yağmur damlasını emen çöl gibi kanımızı ve ruhumuzu emecektir. Sizden beklentimiz bu yeni müfredatla umudu olan bir nesil yetiştirmenizdir.  Bu çocuklar özgür kuşlar gibi süzüldükleri gökyüzünde kanatlarına yükledikleri adaleti, sevgiyi, hoşgörüyü, dürüstlüğü bütün dünyaya yaymalarını sağlayacağız. Hepinize başarılar diliyorum"

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi