Başkan Şahin Büyükelçilere Gaziantep'i Tanıttı

Türkiye İhracatçı Meclisi (TİM), Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından koordine edilen 74 ülkeden 44 büyükelçi ve ülke temsilcisinden oluşan 171 kişilik heyet, Gaziantep Buluşması kapsamında Zeugma Mozaik Müzesi'ni gezdi.

Başkan Şahin Büyükelçilere Gaziantep'i Tanıttı

Dünya’nın en önemli merkezleri arasında yerini alan Tarihi İpek Yolu’nun üzerinde bulunan Gaziantep’in tanıtımına dönük düzenlenen 4’üncü Büyükelçiler Gaziantep Buluşması çerçevesinde hazırlanan iki günlük programda, kentin zengin tarihi ve turistik dokusu, yurt dışından gelen misafirlere tanıtıldı. Gezi programına ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, büyükelçi ve ülke temsilcisinden oluşan 171 kişilik heyet ile Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezdi. Başkan Şahin’in sıcak ilgisinden memnun kalan konuklar, Tarihi Zeugma Müzesi’ni yakından görme fırsatı buldu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye İhracatçı Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin de eşlik ettiği kültür turu, kültür yolu aksında bulunan tarihi han, hamam ve çarşılar geçildi. 
Şehrin kültürüne hayran kalan konuklar, Başkan Şahin'in konukseverliği için teşekkür ettiler.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi