Esnaf Odası Başkanı Salman, "Faizsiz Krediler Esnafı Rahatlatıyor" - Videolu Haber

Yeni Adıyaman Esnaf Kefalet Kredi Kooperatif Odası Başkanı Mustafa Salman, AK Parti hükumeti dışında geçmişteki diğer hükumetler döneminde faizsiz kredi verilmediğini belirtti.

Esnaf Odası Başkanı Salman,

AK Parti hükumeti ile esnafa faizsiz kredi verdiklerini ve kredilerin esnafa büyük katkısını olduğunu açıklayan Salman, "Esnaf kardeşlerimizin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 2016’dan itibaren esnaflara can suyu kredisi olarak verdiği kredilerden dolayı şuan da esnaf kefalet kooperatifleri olsun esnaf olsun bu konu da katkı sağlamıştır. Hiçbir hükümet zamanında faizsiz kredi verilmemiştir. 2015 yılından itibaren Adıyaman’da Esnaf kefalet kooperatifleri olarak  10 milyona yakın faizsiz kredi dağıttık. Bu da esnafa katkı sağladı. Önümüzdeki süreçten itibaren esnaf kooperatifleri esnafın sıkıntısı olduğu müddetçe biz burada 0.5 civarında hükümetimiz genelgeleri gönderdiğinden itibaren biz esnafa katkı sağlıyoruz. Bu da 16 senedir. Cumhuriyet kuruldu kurulalı. Esnafa böyle bir destek verilmemiş. Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız sağ olsunlar katkılarıyla esnaflara bakış açıları fark olduğundan dolayı destek verdiler. Şuan esnaf kardeşimizin sıkıntısı olduğu müddetçe biz esnaf kefalet kooperatifleri olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz." dedi.

Mevsim sonu olduğu için esnafın işlerinde biraz da olsa durgunluk olduğunu kışlık sezonun açılmasıyla işlerde hareketlilik beklediklerini vurgulayan Salman, "Yazlık ve kışlık olayından dolayı mevsim sıcak olmasından dolayı giyim mağazaları ve alış veriş merkezleri sıkıntı çekiyor. Okulların açılmasından dolayı eylül ayından itibaren Adıyaman’a öğrencilerin gelmesi memur ailelerin dışarı da olması tabi ki Adıyaman’ın bir katkı sağlıyor." diye konuştu.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı