Advert

Besni’de Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı ve Mareşallik rütbesinin verildiği 19 Eylül Gaziler Gününün 96. Yıldönümü Besni’de törenle kutlandı. Törende Atatürk anıtına çelenk bırakılarak ebediyete intikal etmiş şehit ve gaziler anıldı.

Besni’de Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Hükümet konağı önünde yapılan törene ilçe Kaymakam Vekili Ahmet Gazi Kaya İlçe Garnizon Komutanı Hakan Yonarkul, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Arif Bekar, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, kurum ve daire amirleri, siyasi parti başkanları,gaziler, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.
Çelenk koyma törenin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Garnizon Komutanı Hakan Yonarkul yaptı.
Yonarkul, konuşmasında, “Ben ülkemizi bir çadır gibi görüyorum.  Direği şehitlerimiz ve gazilerimiz, örtüsü ise onlardan güç alan Türk Ulusudur. Her kim ki bu çadırı yıkmaya yeltenecek olsa, ecdadından haliyle damarındaki asil kandan güç alan bu millet topyekun ona karşı koyacak, bu uğurda gerekirse şehit ve gazi olmayı sizler gibi şeref sayacaktır. Ey şeref abidesi, bir an bile tereddüt etmeden bizler rahat edelim diye nefesini veren şehidim ve verecek olan gazim, unutmayınız ki kalbimizdeki yeriniz apayrı, sizlere imrenen gözlerle bakıyoruz. Gözlerinizdeki ışıltı bizleri tarihimizin derin destanlarına alıp götürüyor. Ve yine unutmayınız, emanetiniz emanetimizdir, gözünüz arkada kalmasın. Sizlerin sahip çıktığı gibi bizler de sahip çıkacağız ve namerdin elini değdirmeyeceğiz bu vatana” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman Belediyespor Türkiye Kupasına İyi Başladı
Adıyaman Belediyespor Türkiye Kupasına İyi Başladı
Esentepe TOKİ Parkında Düzenleme Çalışması
Esentepe TOKİ Parkında Düzenleme Çalışması