Advert Advert

Vali Kalkancı’dan Kore Gazisi Alı Rıza Saygılıer’e Ziyaret

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, 19 Eylül Gazileri günü dolayısıyla Kore Gazisi 87 yaşındaki Ali Rıza Saygılıer’i Bahçelievler Mahallesindeki evinde ziyaret etti.

Vali Kalkancı’dan Kore Gazisi Alı Rıza Saygılıer’e Ziyaret

Kore Gazisi Alı Rıza Saygılıer’i ziyarette Vali Kalkancı’ya, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik eşlik etti. 
Sohbet havasında geçen ziyarette, şanlı tarihin yaşayan abidesi Kore Gazisi 87 yaşındaki Ali Rıza Saygılıer, protokol üyelerine hiç unutmadığı Kore Savaşı hatıralarını anlatarak, duygu dolu anlar yaşadı.
Kore Gazisi Ali Rıza Saygılıer tarafından samimi ve sıcak bir şekilde karşılanan Vali Nurullah Naci Kalkancı ve protokol üyeleri ise Kore Gazisi ile içten bir sohbette bulunarak anıları tazeleyip geçmişi yad ettiler. 
Kore Gazisi Ali Rıza Saygılıer, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, kendilerini yalnız bırakmayan Vali Nurullah Naci Kalkancı ve protokol üyelerine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. 
Ziyaret, protokol üyelerinin Kore Gazisi Alı Rıza Saygılıer’le hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret