Fen Bilimleri Enstitüsünde Görev Değişikliği

Adıyaman Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görev süresi sona eren Prof. Dr. Ramazan Gürbüz'den boşalan göreve Üniversite Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Refet Karadağ atandı.

Fen Bilimleri Enstitüsünde Görev Değişikliği

Üniversite Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğünde gerçekleştirilen görev teslim törenine Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir ve Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu da katıldı.

Müdürlük görevini Prof. Dr. Karadağ’a devreden Prof. Dr. Gürbüz, görev süresi boyunca kendisine inanıp güvenenlerin yüzünü kara çıkarmamak adına emek sarf ettiğini belirterek Prof. Dr. Karadağ’a yeni görevinde başarılar diledi.

Prof. Dr. Karadağ da Prof. Dr. Gürbüz’e emeklerinden dolayı teşekkür ederek, kendisine olan güveni boşa çıkarmamaya çalışacağının altını çizdi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise enstitülerin, bilimsel çalışmaların gerçekleştirildiği, geleceğin bilim insanlarının ve akademisyenlerinin yetiştirildiği, bu sayede ülkelerin uluslararası alanda tanınırlığının artırılmasına büyük katkısı olan bilim yuvaları olarak tanımlandığını söyledi.

Prof. Dr. Gönüllü, “Yapılan değişiklik bir bayrak yarışı, bayrak değişimidir. Bizler lisansüstü eğitimi çok önemsiyoruz. Enstitüler üniversitelerin temel taşlarındandır. Araştırmacı, eğitimli insanlar buralarda yetişiyor. Adıyaman Üniversitesinin lisans kadar lisansüstü çalışmalarının da odağı bir üniversite olması gayesiyle çalışmamız gerekiyor. Ben yeni görevinde Prof. Dr. Refet Karadağ’a ve emeklerinden dolayı Prof. Dr. Ramazan Gürbüz’e teşekkür ediyorum. İnşallah başarılarımız artarak devam edecektir” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü