Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Altun'dan Kıymaz'a Ziyaret - Videolu Haber

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynal Abidin Kıymaz'ı makamında ziyaret etti.

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Altun'dan Kıymaz'a Ziyaret  - Videolu Haber

Ziyaretten dolayı açıklama yapan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynal Abidin Kıymaz, "Türkiye zor çalkantılı bir süreçten geçti geçiyor. Bizim şansızlığımız tabi bu coğrafya da yaşayanlar bir isveçte ki vatandaşlar gibi bir rahat içerisinde hayatlarını idame edemiyorlar. Büyük olaylara sahne olmuş. Bir çok din ve millet açısından kurumsal sayılan bu bölgeleri kontrol etmek buradaki enerji kaynaklarını yararlanmak sömürmek için burada yaşayan insanları kavimleri toplulukları bir birine bırakmak düşürmek gibi emperyalistlerin girişimleri oluyor. Zaman zaman başarıya ulaştıkları oluyor. Irak’ta Suriye’de insanlar din meshep ırk ayrılıkları körüklenerek halklar bir birine düşürülüyor. Bunun açıları enkazları mutlaka komşulara sıçrıyor yansıyor. Bizler bunlardan olumsuz etkileniyor ve Türkiye olarak yaklaşık 4 milyon savaş ortamından kaçan Suriyeli vatandaşı barındırma bunların zahmet ve külfetini taşıyan doğu ve Güneydoğu Anadolu da önemli kentlerden birisiyiz. Dünya ehlibeyt vakfının Türkiye’de sosyal barışın temini geliştirilmesinde katkısı var." dedi.

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun ise "Komşu ülkelerde İslam coğrafyasında din adına büyük felaketler yaşanıyor. Yani zalimler cahilleri kullanıyor. Din adına dinimizle hiç alakası olmayan ayrışmalar terör olayı gibi bir çok şey bizim Anadolu İslam Arguvanlarına sahip olan bin yıldır bu coğrafya da medeniyet değerleriyle birlik ve kardeşliği hoş görüyü özümseyen taklit eden ve dünya ya taşıyan nesiller olarak bize daha çok görev düşüyor. Çünkü bu vahşetlerin ayrışmaların bize doğru yönlendirilen felaketlere karşı birlik ve kardeşliğimizi daha iyi güçlendirerek aşabiliriz. Ayrıca nesillerimize Müslümanlığın sevgi, medeniyet Müslümanlığın muhabbet tasavvuf hak hukuk ilim irfan güzel bir kurtuluş dini olduğu gerçeğini doğru anlatmak görevi düşüyor. Biz doğruları ne kadar anlatırsak onlar islamın ortak değerlerini hz. Resullahın hak mesajını ve onun taklit eden ehlibeytini ne kadar iyi öğrenirlerse bir farkın olmadığını görecekler." diye konuştu.   

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi