Kahta'da 11 Öğrenci Yedikleri Yemekten Zehirlendi

Adıyaman’ın Kahta İlçesinde dün gece geç vakitlerde yediği yemekten zehirlendikleri iddia edilen 11 öğrencinin durumlarının iyi olduğu ve taburcu edildikleri öğrenildi.

Kahta'da 11 Öğrenci Yedikleri Yemekten Zehirlendi

İddiaya göre, dün gece sabaha karşı 2’si erkek 11 öğrenci mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri üzerine ambulanslarla Kahta Devlet Hastanesine kaldırıldı. Acil Serviste tedavi altına alınan B.T,A.G,İ.T,E.K,M.A, A.Ç,G.U, E.Ö,B.E, isimli kız öğrenciler ile M.B ve E.S isimli erkek öğrenciler gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan durumlarının iyi olduğu ve tedavilerinin ardından taburcu edildikleri öğrenildi.
Yurt Müdürü Suat Dilek,"Gece saat 03.30’de bulantı şikâyeti ile 11 öğrencimiz hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerimizin hastanedeki tetkikleri temiz çıktı. Tedavilerinin ardında 11 öğrencimiz saat 06.30'da taburcu edilerek yurda döndü. Öğrencilerimizin sağlık durumlar gayet iyi. Bu arada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri akşam yemeğinden numune alarak inceleme başlattı. Özellikle şunu ifade edeyim ki Yurdumuzda 300 öğrenci kalıyor.11 öğrencimiz bulantı şikâyetiyle hastaneye kaldırılmıştır.B öğrencilerimizin dışarıda yedikleri yiyeceklerden rahatsızlanmış olabileceklerini düşünüyoruz"dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü