Gönüllü, 2017-2018 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 2017-2018 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Törenine katıldı.

Gönüllü, 2017-2018 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK üyeleri, 181 Yükseköğretim Kurumunun Rektör ve Müdürleri ile akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı 2017-2018 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Törenine Üniversiteyi temsilen Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü beraberinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gürbüz ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Tuğluk ile birlikte katıldı.

Yeni yapılacak düzenlemeyle Yükseköğretime Geçiş Sınav Sisteminde değişikliğe gidileceğini açıklayan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "18 puan türünde azaltmaya gidiyoruz. Temel olarak sayısal, sözel, eşit ağırlık puan türleri olacak. Türkçe ve matematik, sınavın merkezi olacak. Milyonlarca öğrenci ve aileye belirtmek isterim ki asla tedirgin olmasınlar, sorular aynen eskisi gibi Milli Eğitim müfredatından olacak." dedi.

Prof. Dr. Saraç'ın ardından konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Saygıdeğer hocalarım, sevgili öğrenciler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 2017-2018 Akademik Yılı'nın hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerine başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “YÖK'e iki yeni hedef açıklamak istiyorum” diyerek “Öğretmen yetiştiren programlarının geliştirilmesi bunlardan ilki. Öğretmen kalitesi meselenin önemli boyutlarından biri. Müfredattan ders kitaplarına, yüksek öğretime geçişe kadar eğitim ve öğretimde çözmemiz gereken pek çok sorun bulunuyor. Türkiye'de her alanda çok büyük reformalar imza attık. İki alanda arzu ettiğimiz gelişmeyi sağlayamadık. Bunlar eğitim-öğretim ve kültürdür.” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı