Advert Advert

Anne Sütünün Önemi Anlatıldı

Adıyaman’da 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası nedeniyle Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesinde etkinlik düzenlendi.

Anne Sütünün Önemi Anlatıldı

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası Poliklinikleri girişinde düzenlenen etkinlikte, polikliniklere tedavi amacıyla gelen anne ve anne adaylarına emzirme teknikleri, emzirmenin bebeğe ve anneye faydaları, anne sütünün yararı konusunda bilgi verildi.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. İbrahim Tunç,  “Her yıl 1-7 Ekim “Emzirme Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın amacı tüm dünyada anne sütü ile beslenmeyi desteklemek ve yaygınlaştırmaktır. Anne sütü yeni doğan bebeklerin ihtiyacı olan tüm besin öğelerini içermektedir. Dünya Sağlık Örgütü ilk 6 ayda sadece anne sütü ile iki yaşa kadar da tamamlayıcı beslenmeyle beraber anne sütünün alımını önermektir. Emzirmeye doğumu izleyen dakikalar içerisinde başlamalı ve gün içerisinde çocuk gereksinim duydukça devam edilmelidir. Anne sütü, her an hazırdır ve zaman kaybetmeden bebeğin ihtiyacı olduğundan sunulmalıdır. Anne sütü ayrıca çocukla anne arasındaki sosyal bağın gelişiminde ve ileride oluşabilecek psikososyal sorunların önlenmesinde önemli katkıları bulunmaktadır.” dedi.

Etkinlik sonrası hastane görevlileri çocuk servisine giderek annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri ve anne sütünün yararı konusunda broşür dağıttı.

Yapılan Etkinliğe Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Nilgün Şahin ve İdari Hizmetler Müdür Yardımcısı Mehmet Turan katıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı