İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama Ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve şube müdürü Ramazan Korkut, Adıyaman Valiliği toplantı salonunda gerçekleşen İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısına katıldı.

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama Ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

 Gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Adıyaman Belediye Başkanvekili Said Kutlu, İl Kültür Müdürü Mustafa Ekinci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik, Şube Müdürü Ramazan Korkut, Halk Eğitim Müdürü Aziz Özbilgiç ve diğer kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Halk Eğitim Müdürü Aziz Özbilgiç, 2016-2017’de gerçekleştirilen projeleri sunum eşliğinde aktardı.

El becerileri ve verilen kurslarla birçok kişiyi donanımlı hale getirdiklerini ifade eden Halk Eğitim Müdürü Aziz Özbilgiç, emeği geçen diğer kurum müdürü ve amirlerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise konuşmasında, "Hemşire, ebe, Cami İmamları, Aile hekimleri gibi kişiler vasıtasıyla okuma yazma bilmeyen herkesi okur yazar hale getirmek için bir çalışma yapacağız. Açıköğretim ve üniversiteye giriş sınavlarımız için kurslarımıza yine devam ediyoruz. Dezavantajlı kesimlere yönelik İŞ-KUR aracılığıyla açılabilecek meslek edindirme kurslarıyla devam eden ve açılabilecek kurslarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Suriyeli vatandaşlarımızla ilgili projelerimiz ve 8 bin çocuk var ve bunun 4500 kadarı okulda geri kalanı çadırkentte ve burada okullaştıramadığımız çocuklar, onlarla ilgili de çalışmalar yürütüyoruz’’ dedi. Adıyaman Belediye Başkanvekili Said Kutlu ise ‘’3 tane bilgi evi olarak nitelendirilen binamızın isimlerini değiştirerek faaliyete geçirdik. Cumhuriyet mahallesindeki binamızda destekleyici kurs merkezi olarak devam ediyor. Bunlardan birisi de Fatih Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi ve buranın katlarını düzenleyerek çocuklarımızın çalışabilecekleri alanlar oluşturduk. Ben tekrardan Milli Eğitim Müdürlüğümüze Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Daha sonra karşılıklı olarak alınan fikir alışverişlerinden sonra toplantı sona erdi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı