Vali Kalkancı'dan Adıyaman Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

21 Haziran 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Adıyaman Valiliği görevine atanan Vali Nurullah Naci Kalkancı Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Vali Kalkancı'dan Adıyaman Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

Gerçekleşen ziyarette Adıyaman'da yaşanılan tütün sorunu görüşüldü.
Adıyaman Gazeteciler  Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Dişkaya yaptığı konuşmada; "Adıyaman Valimizin bugün yaptığı Adıyaman Gazeteciler Cemiyetine iadei ziyaretleri oldu. Bu ziyaretlerinden ötürü sayın valime ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım çok teşekkür ediyoruz. Özellikle gündemde dünkü yaşanılan tütün eylemi ile ilgili görüş alışverisinde bulunduk. Bizim bu konuda düşüncemiz, Adıyaman'da tütünle uğraşan ekmeğini çıkaran vatandaşlarımızın kayıt altına bir şekilde alınarak, o insanların önünün açılmasının bir zorunluluk olduğu kaanatindeyim. Bu konuda gerekli yasal işlemlerin yapıldığını biliyoruz, sayın valimizden de bir Adıyamanlı gibi çaba göstereceğini biliyoruz ve bunun inancı içerisindeyiz ve sayın valimize ziyaretlerinden ötürü ise teşekkür ediyoruz"dedi. 
İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüntülü konuştuklarını belirten Adıyaman Valisi Nurullah Kalkancı, " İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile canlı telefon bağlantısı kurarak tütün işleri ile uğraşan vatandaşlarımızın oluşturdukları komisyon ile görüştürdük, sayın Bakanımızın ifadesi şu şekilde;konu ile ilgilendiklerini, bakanlar kuruluna tekrar ilettiklerini ,Adıyaman Milletvekillerimizin özellikle bu konuya eğilim gösterdiklerini, Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Aydın Bey başta olmak üzere konunun görüşüldüğünü ve bu konunun üreticilerin mağdur edilmeden herkesin doyabilmesi adına alın teri olan tütüncülük ile ilgili çalışmanın olacağının ve torba yasasında düzeltmelerin yapılacağını belirttiler. Ben bu konuda ümitliyim ve sonuç alacağımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı