“Diyabetli Gençlik Kampı” Düzenlendi

Adıyaman Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Bölümü ortaklaşa olarak Tip 1 Diyabet hastası 20 çocuk için “1. Diyabetli Gençlik Kampı” düzenledi.

“Diyabetli Gençlik Kampı” Düzenlendi

Üniversite Turizm Uygulama Otelinde organize edilen etkinlik kapsamında diyabetli çocuklara diyabet ile baş etme ve yönetme eğitimleri verildi. Eğitim sonrası çocuklara Üniversite Merkez Külliyesi tanıtım turu düzenlendi.

Kamp kapsamında Üniversite Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda Seramik Eğitimi ve Gençlik Müdürlüğü bünyesinde Bocce ve Okçuluk eğitimleri ile ilgili bilgiler verildi. Ayrıca çocuklar arasında Üniversite Merkez Külliyesinde futbol ve uzun atlama müsabakaları yapılırken Üniversite Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından da diyabetli çocuklara canlı müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Kamp Koordinatörü Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Öğretim Görevlisi Sema İçel, etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Diyabet kampını düzenlerken diyabetli çocukların başka diyabetli çocuklar ile tanışıp arkadaşlık kurmasını, diyabetle ilişkili deneyimlerini karşılaştırmalarını sağlamak ve böylece yalnızlık hislerini azaltmak, kendi kendine diyabet bakımı konusunda çocukları daha güvenli, sorumlu ve becerikli hâle getirmek, depresyon ve kaygılarını azaltmak ile gelecek günler konusunda daha pozitif olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz." dedi.

Kamp etkinliğinde emeği geçenlere teşekkür eden Öğr. Gör. Sema İçel, "Kampın düzenlenmesi için desteklerinden dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü olmak üzere Rektör Yardımcımız ve Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Ali Aydın’a, Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu’na, Turizm Uygulama Oteli personeline ve katkılarından dolayı SHN Oto Kiralama ve İstanbul Eczanesine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kampın kapanış ve sertifika programına katılan Üniversite Rektör Yardımcısı ve Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Aydın ise organizasyonu gerçekleştiren Sağlık Yüksekokulundan Öğr. Gör Sema İçel, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundan Öğr. Gör. Yasin İçel, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Bölümünden Uzm. Dr. Semih Bolu ve Hemşire Elif Ölçer’e teşekkür ederek, katılımlarından dolayı diyabetli çocuklara ve ailelerine teşekkür etti.

Prof. Dr. Aydın, "Üniversitemizin toplumumuzun bilinçlenmesi ve gelişimi için bu ve benzeri sosyal içerikli programların düzenlenmesine her zaman destek vereceğiz. Burada Tip 1 Diyabetli evlatlarımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Bundan sonra da güzel etkinliklere imza atacağımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi