Fırat: “Çözüm Kapalı Devre Sulama Sistemleri”

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, çiftçilerin tarımsal sulamada can damarı olacak olan modern tarımın en önemli unsurunun Kapalı Devre Sulama Sistemi olduğunu açıkladı.

Fırat: “Çözüm Kapalı Devre Sulama Sistemleri”

Sulamanın uygun yapılmaması halinde, çoraklaşmayla ve mevcut arazilerin üretim dışı kalmasının kaçınılmaz olacağına dikkat çeken Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, “Suyun, hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu hepimiz biliyoruz. Devlet kaynaklarının etkin kullanımı ve israfın engellenmesi için bu sistem ivedi bir şekilde Adıyaman ilimize de kazandırılması gerekmektedir. Adıyaman’da sadece kuru tarımın yapılması ile çiftçilerimiz meyve ve sebze yetiştirilmesinde temel sorunlarından biri su kaynaklarının değerlendirilmeyişidir. Çağımızın teknolojik imkanlarını da ele alırsak bu modern sisteme geçildiğinde Adıyaman da artık meyve ve sebze üretiminde ön planda olacağı ve ekonomisine büyük katkılar sağlayacağı apaçık ortadadır” Dedi.
Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, “Yetkililerin bu konuda hassasiyet göstererek bu projeleri ilimize kazandırmalılar. Tarımsal üretimde modern bir çözüm ve üreticilerimizin yararına olacak bu projelerde üzerimize düşeni yapmaya Adıyaman Ticaret Borsası olarak biz varız” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman