Servis Saatlerinin Aynı Olmasına Tepki - Videolu Haber

Akademi Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Sıddık Diyarbakırlıoğlu, servis saatleri konusunda düzenleme beklediklerini ifade etti.

Servis Saatlerinin Aynı Olmasına Tepki - Videolu Haber

Diyarbakırlıoğlu, yaptığı açıklamada, Adıyaman’da servis şoförleri olarak işlerini büyük bir hassasiyet ile yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Değişik mesleklerden, değişik meslek kazaları olabildiğini aktaran Diyarbakırlıoğlu, "Örnek verecek olursak, doktorlarımız hastayı tedavi ederken yanlış tesis ve yanlış tedavi uygulayabiliyor. Ama bunun akabinde doktorlar ile ilgili bir yönetmenlik veya o doktor tekrardan eğitim alması gerektiği belirtilmiyor. Hemşireler yanlış iğne uygulaması yapabiliyor hastaya, kötü bir muamele gösterebiliyor. Bunun akabinde o hasta ve hemşirenin sadece görevden uzaklaştırılması esas alınıyor. Bütün hemşirelere top yekün yeni bir eğitim uygulaması yapılmıyor. Servisçilerde insan omuzlarındaki yükün ağırlığı çok mühim, bununla alakalı da hata yapan arkadaşlarımız yok mu tabi ki var. Halkımız, değerli velilerimizden istirhamımız şu yönde; kişi bazında değerlendirilmesi, bu yönde kanaat verilmesini istiyorum"dedi.

- SERVİS SAATİ TARTIŞMALARI

Servis saatleri ile alakalı değerlendirmede bulunan Diyarbakırlıoğlu, şöyle devam etti:

"Tabi 2 yıl önce başlanıldı. 2019’a kadar bütün okullarımızın saatleri gün içinde 8.30-15.30 olarak belirtilmeye çalışıldı. Güzel bir uygulama, çocuklarımızın daha fazla istirahat etmesi, uyuması anlamına geliyor ama nihayetinde bir tarafı yaparken öbür tarafı bozmamak gerektiğine inanıyorum. Bütün servis saatlerini aynı saate sığdırarak gerçek anlamda bir handikapa yol açıyoruz. Arkadaşlarımız bu konuda hassasiyet gösterse de sonuç itibariyle evine ekmeklerini,  bu iş sayesinde götürmeye çalışıyorlar. Aynı saat olduğu içinde farklı farklı olumsuzluklara neden olabiliyorlar. Bu yönde sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’ın illerimize, valilerimize genelge gönderdiği, bu genelge doğrultusunda da doğu-batı dilimindeki zaman dilimleri farklılığından dolayı valilerimizin istisnayi durumlarında tolerans gösterebilecekleri denildi. Güzel bir yaklaşım, biz de gerek mülki amirlerimizden, gerekse okul idarecilerimizde bu hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Servisçilerimize yardımcı olalım. Servisçilerimiz en değerli varlıklarımızı, çocuklarımızı taşıyor"

- SERVİS ŞOFÖRLERİNİ TANIYALIM

Ailelere de seslenen Diyarbakırlıoğlu, "Son günlerde ülkemizde servis araçları ile çocuk kaçırma olayları gibi söylentiler dolaşıyor. Çocuklarımızın servis şoförlerini tanıyalım. Servis araçlarını tanıyalım. Firmalar ile diyalog halinde olalım. Bu hususta korsan araçlar muhakkak olacaktır. Bunları teşhis edip 155 emniyete bildirelim. Ülkemiz ve Adıyaman’ımız da böyle bir olay yaşanmamıştır. Lakin çok değerli varlıklarımız çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde okullara gidip gelmesi için tedbiri elden bırakmayalım" şeklinde konuştu.   

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı