Miniklere Ağız ve Diş Sağlığı Taraması

Adıyaman Üniversitesi kreşinde miniklere her yıl rutin olarak yapılan ağız ve diş sağlığı taraması uygulaması uzman hekimler tarafından bu yıl da gerçekleştirildi.

Miniklere Ağız ve Diş Sağlığı Taraması

Miniklerin korkularını yenmelerine yardımcı olan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü'nün katıldığı taramada Üniversite Kreş ve Anaokulu Müdürlüğünden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir de hazır bulundu.

Yrd. Doç. Dr. Mahmut Koparal, Diş Hekimi Özge Yüksekkaya ve Diş Hekimi Uğur Akdağ tarafından yapılan ağız ve diş sağlığı taramalarında miniklerin hiçbirinde herhangi bir diş problemine rastlanmadı.

Ağız ve diş sağlığı taraması ile ilgili bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Koparal, rutin kontrollerin devam ettiğini belirterek, "Burada çocuklarımıza hem diş fırçalama alışkanlığı kazandırmayı hem de dişe zarar veren gıdalardan uzak durmaları konusunda uyarılarda bulunarak ağız ve diş kontrollerini yapıyoruz” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temir ise daha önce miniklerin göz kontrollerini de yaptırdıklarını belirterek, "Bugün de ağız ve diş kontrollerini yaptırdık öğrencilerimizin. İnşallah ilerleyen günlerde kulak, burun, boğaz (KBB) kontrollerini de yaptıracağız. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünden yola çıkarak sağlıklı bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunun için de periyodik kontroller yapıyoruz.” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi