Rektör Gönüllü, Öğrencilere Ders Verdi

Adıyaman Üniversitesi bu yıl ilk defa ders alan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi öğrencilerine Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, öğrencilere ilk dersini verdi.

Rektör Gönüllü, Öğrencilere Ders Verdi

Adıyaman'ın Kahta ilçesi'nde öğrenime başlayan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin öğrencileri üniversiteye oryantasyonu kapsamında, öğrenciler Merkez Külliyede gezdirilerek Üniversite hakkında bilgiler verildi. Program kapsamında, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi öğrencilerine Mühendislik Fakültesinde ders verdi. Derste, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Dekan vekili olan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kırpık da hazır bulundu.
Öğrencilere hayat tecrübelerini aktaran ve üniversitede verilen eğitim kalitesinden bahseden Rektör Prof. Dr. Gönüllü; "Biz üniversite olarak derslere çok önem veriyoruz. Burada siz evlatlarımızın donanımlı birer birey olarak başı dik şekilde mezun olmasını istiyoruz. Sizlere vereceğim en önemli tavsiyem; ne olursanız olun öncelikle insan olun. Ailenize, topluma, vatanınıza faydalı bireyler olun. Derslerinizde devamsızlık yapmayın. Hocalarınızın kıymetini bilin. Biz sizlerle varız. Sizler de Adıyaman Üniversitesinde okumanın farkını fark edin ve buna yakışır şekilde yoğun şekilde çalışıp zamanınızı iyi kullanıp kendinizi geliştirin."dedi.
Program sonunda öğrenciler tanıtım ve bilgilendirme programından memnun kaldıklarını ve üniversiteyi çok beğendiklerini ve gurur duyduklarını dile getirerek, Adıyaman Üniversitesinde okumak ayrıcalık olduğunu söylediler.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü